Думки вголос

Сьогодні з самого ранку падає дощ. Гарний, спокійний, на відміну від того, що був у четвер. Усе довкола вмивається-купається, п’є цілющу вологу. Я вже посадила придбані вчора квіти. Змокла. Обсихаю… Але дощ завжди для мене асоціюється із плачем… Небо плаче… Якось сумно мені сьогодні. Заглянула на Facebook, переглядаю яскраві світлини, розміщені на своїй сторінці однією із наших випускниць (не пам’ятаю точного року випуску, але вона пішла після 9 класу). Яскрава, цікава, модна… Але чому її пост російською мовою?.. Згадую, що вже вдруге чи втретє я це спостерігаю. Пишу коментар. Спершу – комплімент про гарну зовнішність, а потім – питання, яке мене пече: “Чому російською? Ти ж знаєш рідну мову!!!” Отримую відповідь українською: “Я можу і російською, і українською. Хіба це важливо? Головне, щоб людина залишалася людиною. А від рідної мови я не відрікаюся. Просто мені простіше російською в російськомовному суспільстві. Але якщо попадаю в україномовне, то теж можу спокійно підтримати розмову.” Так. Мови не забула, не відреклась. Це добре, але щось мені ще не дає спокою. Гляну, де вона живе у тому “російськомовному суспільсті”? Мабуть, в Росії. Тоді – це логічно… Київ – і розумію, ЩО мені не давало спокою у її відповіді! Столиця України – “російськомовне суспільство”!!! Де ще таке є?! У якій країні???

Коли ж усі українці усвідомлять, що ДУЖЕ ВАЖЛИВО СПІЛКУВАТИСЯ РІДНОЮ МОВОЮ?! Народ – носій своєї мови. Зникає мова – зникає й народ. Саме тому століттями “російськомовне суспільство” нищило нашу мову. Це продовжується і до сьогоднішнього дня. Як “вирвати бур’ян” з голів частини суспільства, яка вважає, що немає різниці, якою ми спілкуємося мовою?! Різниця – ВЕЛИЧЕЗНА!!!

Так, є чимало псевдоукраїнців, які досконало володіють рідною мовою, але на цьому їх патріотизм закінчується. Є надзвичайно багато російськомовних українців, які уже три роки захищають рідну землю від “російськомовного середовища”, котре зі зброєю прийшло утверджувати  у нас “рускій мір”.  Ще Леся Українка писала: “Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію”. І це не просто слова! Це правда!!! Пора кожному її усвідомити, бо мінять суспільство починати треба з себе…


Related PostsЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *