Оголошення

03.03.2015 відбудеться українознавча гра “Соняшник”. Обміркуйте, як оформите навчальні приміщення для її проведення. Свої фото ми знову відправимо для розміщення в галереї “Соняшника”.

КНИЖКОВИЙ  НОВИНАР

Перемагаючи долю 

Автор: Зубченко Олександр
Видавництво Старого Лева

Перша половина 17-го сторіччя… Україна потерпає від татарських набігів: у полон потрапляють тисячі українців, ламаються долі, розлучаються рідні серця. Так і наші герої – брати Іванко та Юрась опиняються у різних кінцях цього багатостраждального світу. Перебуваючи на чужині – один в Китаї, другий – в Туреччині, брати не забувають того щастя, яке дали їм люблячий батько та ласкава мати, і хоча чужинські звичаї та віра мали вбити цю пам’ять, та поклик рідної землі є сильнішим. Як би не випробовувала жорстока доля їх на міцність, які б пригоди не довелося їм пережити, брати долають усі перешкоди, поки не зустрічаються по різні боки ворожих таборів, щоб разом піти дорогою визвольної боротьби нашого народу, примножуючи козацьку славу та надихаючи інших героїчною вдачею та майстерним володінням зброєю.

Як я руйнувала імперію 

Автор: Мензатюк Зірка
Видавництво Старого Лева

«Як я руйнувала імперію» – перша українська повість для підлітків про останні роки радянської імперії. Як жили радянські люди? Як ганялися за дефіцитними товарами? Кого боялися? І чого прагнули?
Герої повісті – підлітки, що дружать, сваряться, хуліганять, часом навіть вдаються до чарів, а при тому опиняються в вирі суспільних змін. Читач зрозуміє, чому були неминучими й наступні потрясіння, що їх зазнала Україна. Чому розвалився Радянський Союз? І – найголовніше – хто його розвалив?

Лук нічної громовиці 

Автор: Росінський Роман 
Видавництво Старого Лева

Чого бракує тринадцятирічному підліткові, як то кажуть, для повного щастя? Сенсорної «труби», крутого ноутбука, мерседеса останньої моделі? А може, життя втрачає сенс без любові і турботи батьків, доброти бабусі й дідуся, вірної подруги? Або – вічної і неповторної природи, яка відкриває всі свої скарби, якщо ти не ледар і не варвар? Не зайвою буде й дрібка фантазії. І непереборне бажання змінювати світ на краще. Не віриш? Читай!

Три твої імені

Автор: Сабітова Діна
Видавництво Старого Лева

Маленька, вічно голодна Ритка живе у селі з сестрою та батьками-пияками. Старанну третьокласницю Марго взяла у свою родину медсестра з дитбудинку. Майже доросла Гошка сподівається, що погана слава захистить її від оточуючих. Але в кожної з них є шанс стати щасливою. І всі вони – одна дівчинка. Від того, як повернеться її доля, залежить і те, яке ім’я стане справжнім. Справжні емоції дозволять читачеві будь-якого віку відчути себе на місці героїв, змусять обернутися і, можливо, вчасно простягти комусь руку дружби й підтримки.

УВАГА!

Дорогі діти, батьки, працівники школи-інтернату, влітку кожен із Вас має змогу трохи відпочити. Не забувайте захопити фотоапарат, щоб зафіксувати цікаві моменти даного відпочинку, чудові краєвиди, рослини, явища природи тощо. Надсилайте, будь ласка, Ваші фото з короткими підписами на цю електронну адресу: burgea-oksana@rambler.ru. 

Протягом літніх канікул ми будемо розміщувати їх на сайті, а у вересні 2014 року спільно  визначимо переможців даного конкурсу, яких нагородимо дипломами та подарунками. Кращі фото сформують фотогалерею “Умію помічати красу”.

Успіху усім! Будьте активними! Учіться помічати красу довкола себе!

УВАГА!

У п’ятницю, 07.03.2014р., перший урок у школі буде тематичним. Його ми присвячуємо 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка (детальна інформація – на головній сторінці сайту школи).

 У неділю, 09.03.2014р., на території нашого закладу (біля пам’ятника Тарасу Шевченку) відбудуться урочистості з нагоди ювілею Кобзаря. У загальносільському заході візьме участь Струсівська заслужена самодіяльна капела бандуристів “Кобзар”.

Українознавча гра “СОНЯШНИК” відбулася

Сьогодні, 04.03.2014р., 76 учнів нашої школи взяло участь в українознавчій грі “Соняшник”. Школярі та вчителі-організатори постарались святково прикрасити кабінети, в яких проводився даний захід. Спільні фото учнів 1-4 та 5-11 класів ми зробили у шкільній кімнаті-музеї народознавства “Спадщина”.

Прощена неділя

 «Прощайте, то простять і вам» (Біблія (Лука 6,37).
2 березня в 2014 році відзначається Прощена неділя. Традиційно в цей день прийнято просити прощення у Господа і всіх людей, які оточують людину. З Прощеною неділею пов’язаний ще один церковний звичай — читати на літургії Нагірну Проповідь Євангелія, де сказано, що людина повинна прощати образи ближніх і намагатися примиритися з ворогуючими.
«Якщо ви будете прощати людям гріхи їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний, а якщо не будете прощати людям гріхи їхні, то й Отець ваш не простить вам провин ваших» (Біблія (Матв. 6,14-15).
Обряд прощення полягає в тому, що всі люди, що знаходяться в храмі, просять вибачення один у одного, так як у Великий піст треба вступати з чистою душею.
З Прощеною неділею людина повинна відпускати всі погані думки і прагнути до покаяння, пам’ятаючи про непослух Адама і Єви. Церква закликає віруючих відмовитися від небезпечних гріховних задоволень і щиро увірувати в Прощена неділя Господа.
«Будьте один до одного добрими, милосердними, прощайте один одному, як і Бог у Христі вам простив» (Біблія (Еф. 4,32).

Прости, Господи, нам усі наші провини і допоможи вийти із страшної ситуації, у якій опинилася наша рідна Україна!

УВАГА!

Сьогодні, 28.02.2014 року, зібрані кошти були передані сім’ї Григорія Мельника – постраждалого активіста Євромайдану із Бурканова Теребовлянського району. Він отримав кульові поранення 18 лютого. 

 – У Григорія поранення легень, печінки, обох зап’ястків, – розповідає його дружина Ольга. – Поранили його біля Будинку профспілок у ніч з 18 на 19 лютого. Зараз його стан стабільний. Він після операції проходить реабілітацію.

Григорій на Майдан їздив від самого його початку. Проживає чоловік із сім’єю у Теребовлянському районі в селі Бурканів. Удома на нього чекали троє дітей, наймолодшій донечці – 1 рік 8 місяців.

– Зараз я в Києві біля чоловіка, – каже Ольга. – Хоча хвилювалась, коли він їхав на Майдан, але підтримувала його позицію. Вірю, що все буде добре.

І я ВІРЮ, що ВСЕ  БУДЕ  ДОБРЕ!

__________________________________________________________________________

Хай пролісок перший дарує вам ніжність,
А сонце весняне дарує тепло.
У березні вітер несе хай надію,
І щастя, і радість, і тільки добро!

У понеділок, 03.03.2014р., візьмемо участь у районному конкурсі читців поезії “Тарасовими шляхами”. Учениця 10 класу Оля Ділай читатиме мою літературну композицію. Створила я її, використовуючи твори Тараса Шевченка, Івана Драча, Людмили Яцури та свої. Надіємось гідно представити наш заклад, нашу творчість.

УВАГА! УВАГА! УВАГА!

Дорогі діти, батьки, працівники школи, ми розпочинаємо благодійну акцію: проводимо збір коштів на лікування потерпілих під час акцій протесту в Києві та сім’ям загиблих.

Пам’ятайте завжди: вони віддали свої життя за наше з вами щастя. Вони пожертвували своїм здоров’ям за наc, за щастя рідної України. 

Нехай їх рани ятрять нам душі, а горе родин загиблих не дасть ніколи збайдужіти. Згадуються слова: “Не бійся друзів – найгірше, що вони можуть зробити, – це зрадити тебе. Не бійся ворогів – найгірше, що вони можуть зробити, – це вбити тебе. Бійся байдужих. Через їхню мовчазну згоду у світі є і зрада, і вбивство, і всі нещастя на Землі.”

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Візьмемо участь у грі “Соняшник”!

Дорогі діти! V Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник»-2014 відбудеться 4 березня 2014 року.
Реєстрація учасників гри триває з 01 вересня 2013 року до 31 січня 2014 року.У грі беруть участь учні 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та форм власності. Розмір організаційного внеску за участь у грі в 2014 році буде 12,50 грн. з одного учасника. Гру “Соняшник” буде присвячено вшануванню пам’яті Кобзаря, 200-річний ювілей якого усі ми відзначатимемо в 2014 році.
Давайте успішною участю у даній грі покажемо, що ми любимо свою рідну землю, шануємо пам’ять про Тараса Шевченка, є справжніми українцями!                     

Відділ освіти Теребовлянської РДА інформує

ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ТА УЧНІВ ШКІЛ СТВОРЕНО БЕЗКОШТОВНИЙ ІНТЕРНЕТ-РЕСУРС ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО

11 січ. 2014
Запущено безкоштовний інтернет-ресурс для вчителів і учнів «Яндекс. ЗНО»

     Міністерство освіти і науки інформує, що на порталі www.yandex.ua запущено безкоштовний інтернет-ресурс для вчителів і учнів «Яндекс. ЗНО» http://zno.yandex.ua   (лист МОН № 1/9-907 від 30.12.2013). Проект базується на офіційних матеріалах Українського центру оцінювання якості освіти та містить онлайн-тести з усіх навчальних предметів, з яких проводилося ЗНО у 2010-2013 роках (українською та російською мовами).Ресурс «Яндекс.ЗНО» може використовуватися як один із елементів підготовки майбутніх абітурієнтів до зовнішнього незалежного оцінювання. Для успішного проходження ЗНО абітурієнт має засвоїти увесь теоретичний навчальний матеріал, тому основний етап підготовки до ЗНО відбувається за навчальними посібниками для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до навчальних програм ЗНО.Після засвоєння основного навчального матеріалу учні можуть за допомогою цього ресурсу перевірити свої можливості та орієнтовно визначити результат тестування: скільки часу було витрачено, скільки завдань вирішено правильно, у відповідях на які питання були допущені помилки, скільки балів було б набрано на реальному тестуванні.На порталі опубліковано офіційні варіанти тестів ЗНО, підготовані Українським центром оцінювання якості освіти у 2010‒2013 роках. Вони допоможуть вам в онлайн-режимі перевірити свої знання і оцінити за шкалою від 100 до 200 балів, яким може бути ваш результат на реальному тестуванні.Онлайн-тестування можна пройти з усіх предметів, з яких проводилося ЗНО, українською або російською мовою. Усі надані варіанти відповідають специфікаціям УЦОЯО відповідних років.На ЗНО-2014 тести відрізнятимуться від представлених тут. Крім того, на тестуванні з української, російської та іноземних мов у вас будуть письмові завдання, за які ви отримаєте додаткові бали.Шановні одинадцятикласники, для здачі ЗНО необхідно щодня вправлятися, розв’язуючи тести. Виконуйте завдання попередніх років, аналізуйте їх, консультуйтесь із педагогами, батьками, однокласниками – і успіх обов’язково прийде до Вас!

До 200-річчя від дня народження

Тараса Григоровича Шевченка

ТОКІППО інформує:

Тернопільська обласна рада, Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Тернопільська обласна організація Національної спілки краєзнавців України запрошують  взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції «Тарас Шевченко в контексті світової культури»  (до 200-річчя від дня народження Кобзаря).Конференція відбудеться 13-14 березня 2014 року у приміщенні Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

Завантажити інформаційний лист

Відділ освіти Теребовлянської РДА інформує

ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ІНТЕРНЕТ-ОЛІМПІАДА З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ-ЗАПРОШЕННЯКафедра української мови і літератури Національного університету “Острозька академія” запрошуєучнів 11 класів ЗНЗ України взяти участь у Всеукраїнській учнівській Інтернет-олімпіаді з української мови і літератури.Перший етап Інтернет-олімпіади буде проведено 25 лютого – 1 березня 2014 року у вигляді онлайн-тестування (реєстрація на сайті www.moodle.oa.edu.ua), яке містить завдання з української мови і літератури відповідно до програми для загальноосвітніх навчальних закладів. За складністю тести відповідають рівню завдань з української мови і літератури для зовнішнього незалежного оцінювання.За підсумками першого етапу десять учнів, які наберуть найбільшу кількість балів, отримають запрошення для участі в другому (фінальному) етапі Інтернет-олімпіади.Другий (фінальний) етап, який передбачає написання учнівського твору на одну із запропонованих членами журі тем, відбудеться на базі Національного університету “Острозька академія” 21 березня 2014 року.Переможці Інтернет-олімпіади отримають сертифікат, що надає право першочергового вступу до Національного університету “Острозька академія”.

Запрошуємо одинадцятикласників перевірити свої знання з української мови і літератури й отримати можливість стати студентом найстарішого вищого навчального закладу в Східній Європі – Острозької академії.

Детальніше на сайті: www.oa.edu.ua (розділ “Абітурієнтові” або “Анонси”).

Контактні особи:

Максимчук Віталій Васильович, e-mail: umiloa@gmail.com;

Федорич Христина Миколаївна, e-mail: khrystyna.fedorych@gmail.com.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *