Новини

< ?php wp_get_archives( array( 'type' => ‘postbypost’, ‘limit’ => 10, ‘format’ => ‘html’ ) ); ?>

02.01.2015р.

Ось і наступив 2015. Яким він буде? Хочеться, щоб був мирним. Мені здається: припинеться війна – і все налагодиться. Так, буде важко. А зараз хіба легко? А попердні роки хіба легкими були?.. Впевнена, що по-старому жити ми вже не будемо. Нитка терпіння обірвалась 2013 року. Саме тому вийшли на Майдан. Там відбулось народження української нації. Бачу, як тепер від маленького батьки вчать своїх дітей любити Україну, пишатись тим, що вони українці, шанувати прапор, виконувати гімн держави. Так і повинно бути. Ми – самодостатня нація. І дуже добре, що більшість українців почали усвідомлювати себе українцями! Ми переможемо! Слава Україні! Слава нації!

31.12.2014р.

Настуня наділала мені ось таке чудове вітання.  

Оксано Степанівно!
Щиро вітаю Вас з Новим роком своїми віршованими рядками!
Наче бистрі коні, мчиться час,
День за днем минає рік.
Що чекає завтра нас?
Миру прагнемо повік.
Хай добра, любові, щастя
В новім році всім додасться!
Натхнення, радості, нових мрій та досягнень Вам!

29.12.2014р.

Таню, вітаю з черговою перемогою! Дякую тобі та Людмилі Володимирівні за ІІІ місце з географії. Вітання та подяка і твоїм батькам. Працюй із Маріанночкою, щоб вона, коли підросте, також тішила їх та нас успіхами. З наступаючим Новим роком! Хай прийде разом із ним МИР в нашу рідну Україну! 

25.12.2014р.

Навіть не віриться, що завтра закінчується І семестр! Пролетів з такою швидкістю, що аж страшно. Це ж ще й без осінніх канікул! Так і життя пролітає. Саме тому треба поспішати робити хороші справи. 

Щойно прочитала від Танечки коментар – і так якось добре стало на душі… Дякую тобі, дорогенька, за ці теплі слова. Вони – як бальзам на душу.

Переглядала фотографії, зроблені під час поїздки школярів у драмтеатр. Рада, що ви, діти, гарно відпочили. Видно, що старшокласники побували у дитинстві – веселому, галасливому, безтурботному. Ви тільки подивіться, як всі щиро сміються. А з яким задоволенням Марійка ганяє за голубами по Театральній площі! Я, дивлячись ці світлини, також насміялась від душі. Приємного перегляду!!!

24.12.2014р.

Сьогодні надійшли протоколи олімпіади з історії. Наша Танечка Наконечна не підвела! Вона здобула ІІ призове місце. Щиро вітаю її та вчительку історії Подольську Г.В. з цією перемогою. Тетяночко, я завжди вірила, вірю і буду вірити в тебе! Адже коли розумна дитина ще й наполеглива, працьовита, цілеспрямована, то вона обов’язково багато чого досягне в житті. А ще, спостерігаючи за тобою, бачу твою щирість, доброту, чесність, безпосередність, інтелігентність. Хочу сказати, що саме ці людські якості ціную найбільше. Залишайся, дитинко, такою, яка ти є. Бажаю тобі успіху ще й на олімпіаді з географії! ТИ  – МОЛОДЧИНКА!

22.12.2014р.

Наші хіміки – молодці! Вони привезли аж три третіх місця: семикласниця Настуня Скасків та дев’ятикласник Лесик Чабан (вчителька Брантюк М.Г.), одинадцятикласник Сашко Чабан (вчитель Кирилюк В.М.). На сьогоднішній день маємо вже 14 перемог (минулого року – 12), а попереду ще олімпіада з географії та обласна з екології. Я надіюсь, що на георгафії також буде мінімум одна перемога. Але вже на сьогоднішній день показники є кращими від попереднього року, не дивлячись на меншу кількість самих олімпіад (цього року лише 11, минулого – 16).

19.12.2014р.

Свято Миколая чекають усі: і діти, і дорослі. Адже усі люблять несподівані подарунки. Це свято кожного дорослого повертає в дитинство. Коли зранку під подушкою шукаєш подарунка, видаєшся малою дитиною…

Сьогодні до школи приїхали несподівані гості – представники Українського Козацтва. Хлопці привезли дітям подарунки, привітали їх зі святом, побажали миру, здоров’я, успіхів. Ми також подякували їм, виконали наш гімн, який наскрізь просякнутий глибоким патріотизмом. А на закличне “Слава Україні!” весь зал дружно і голосно вигукнув: “Героям слава!” Нашим козакам сподобалося, що навіть дошкільнята відповідали разом з усіма. На згадку подарувала їм придбані напередодні сувеніри – патріотичні стрічки із тризубом. Гості пообіцяли навідуватися до нашого закладу.

Після зустрічі відбулось саме свято, яке підготувала вчителька основ християнської етики Ванюсів Н.О. разом із членами гуртка “Перлини душі”. Дуже добре скомпонований сценарій. Діти артистично виконували свої ролі. Мені особливо сподобалось, як Рамик Каріна виконувала роль вітру, а Чабан Олексій, як на мене, блискуче справився із роллю Миколая. Потішили нас усіх і дошкільнята, які також вийшли на сцену, розповіли віршики Миколаю та всім присутнім, отримали подарунки і дружно подякували за них. Цікаво було спостерігати не лише за ними, а й за дітьми у залі, які з теплотою та любов’ю дивилися на наших наймолодших вихованців. 

18.12.2014р.

Сьогодні прошила роботу і здала методисту Савончак Р.Г. Їй вона також сподобалась. Сподіваємось, що і в області вона не залишиться поза увагою. 

16.12.2014р.

Завершила оформлення творчої роботи Настуні і Максимка. Добре було б завтра видрукувати, у четвер прошити  і здати у відділ освіти. Мені подобається наша цьогорічна робота. Сподіваюсь, що її гідно оцінять на конкурсі учнівської творчості.

15.12.2014р.

Сьогодні відправили чергову партію листів, оберегів, подарункових наборів нашим дорогим солдатам. Нехай свято Миколая прийде до них, адже ці люди – наші мужні захисники. Ми їм завдячуємо нашим мирним небом, змогою вчитися і працювати. А у св. Миколая Чудотворця просимо здійснити усі мрії і сподівання наших бійців, їх родин, усього народу українського, який любить свою рідну землю, а тому нікому не поступиться нею.

Хочу привітати одинадцятикласницю Юлю Білінську. Ця чудова дівчинка вчора встановила свій рекорд: вона завоювала ІІ місце на районній олімпіаді з екології і ІІІ – з астрономії. Розумна, дуже працьовита і надзвичайно добра дитина! Хай усе в її житті складається якнайкраще!

14.12.2014р.

Зателефонував Ігор Миколайович Рушенко. Дуже рада, що він уже разом зі своїми рідними: дружиною Ларисою, донечкою Любою, сином Олексієм, його дружиною і синочком Андрійком… Відчуваю радість цієї сім’ї, адже Ігор Миколайович ще 4 червня був призваний. На жаль, лише на два тижні його відпустили додому.

Дуже-дуже хочу, щоб ця війна завершилася вже сьогодні.

10.12.2014р.

Сьогодні відвідала заняття гуртка “Основи дизайну” в дошкільній групі. Стельмах Л.М. проводила його спільно із дівчатками 6 класу, які займаються в даному гуртку. Наймолодші вихованці нашого закладу охоче працювали над виготовленням новорічних прикрас із солоного тіста. Коли вироби підсохнуть, гуртківці та керівник прийдуть знову, щоб допомогти їх розфарбувати. Задоволення від роботи отримали всі: дошкільнята, шестикласники, керівник гуртка, вихователька, помічник вихователя і я. Мені дуже подобаються наші наймолодші вихованці!

08.12.2014р.

Сьогодні отримала з редакції газети “Долоньки”. У 12-ому номері є вірш Максимка, який я надіслала минулого навчального року. У двох попередніх номерах опублікували Настунині вірші. Діти в школі охоче розкупляють цю газету. Мене дивує, що в інших школах проблемою є розповсюдити 10 газет. Нам приходить 50 штук. Минулого разу 10 придбала сусідня школа, а цього разу, мабуть, усі розійдуться у нашій школі. Дітям подобаються дитячі видання. Сподіваюсь, що ми зможемо більше віршів, прозових мініатюр надсилати до редакції цієї газети.

05.12.2014р.

Сьогодні українські бійці змогли отримати нашу посилку. Вийшло навіть символічно. Адже завтра – День Збройних Сил України. Телефонував Ігор Миколайович, дякував усім від себе, від інших бійців. Казав, що буде телефонувати дітям, котрі написали свої номери телефонів.

Щойно мені подзвонила Настуня Скасків і похвалилася, що їй телефонував Ігор Миколайович. А з яким захопленням про це розповідала! Думаю, що вона щось сьогодні під цими враженнями напише. Адже творчій дитині потрібен емоційний поштовх. Сподіваюсь завтра щось цікаве прочитати. Адже ми працюємо із Настунею та Максимком зараз над конкурсною творчою роботою.

04.12.2014р.

Таня Наконечна уже розпочала листуватись із Любою Рушенко. Я вчора заходила на сайт її навчального закладу. Вчиться Любця у Дніпропетровському НВК №36. Бачу, що у цьому закладі живе дух патріотизму. Це нас об’єднує. Шановні гості мого блогу, можете також відвідати їх сайт. http://nvk36.dnepredu.com/uk/site/news.html

03.12.2014р.

Треба запропонувати дітям приходити до методичного кабінету (це наш шкільний штаб) у вільний час, щоб ми змогли зробити ще якісь новорічно-різдвяні сувеніри для солдатів… 

Вчора ввечері отримала повідомлення від Люби Рушенко, 15-літньої доньки бійця АТО, який телефонував до нас, дякував дітям за їх малюнки, листи, обереги… Коли ми спілкувалися з Ігорем Миколайовичем, виникла думка про те, що учні нашої школи могли б спілкуватися із його Любою, яка живе і навчається у Дніпропетровську. Спершу я написала їй повідомлення, запропонувала налагодити такий зв’язок, вона охоче погодилася. Сподіваюсь, що діти зможуть знайти спільну мову, подружитися, щоб більше знати про життя своїх ровесників нашої великої єдиної України. Дуже хочу, щоб це вдалося! 

02.12.2014р.

Мабуть, ми працюємо у правильному напрямку, якщо старші школярі відмовилися від святкування Нового року. Діти сказали, що у час, коли у нас ллється кров і гинуть люди, проводити такий захід не вважають за доцільне. Більше того, свої солодкі подарунки планують знову віддавати на фронт. Пишаюсь ними!

30.11.2014р.

Євромайдан

Минув рік з часу, як розпочалась в Україні Європейська революція гідності. Навіть не віриться! Дивлюсь на світлини тих подій, документальні кадри хроніки – і заново їх переживаю.

На жаль, до цього часу, можна сказати, ніхто не покараний. До цього часу не розставлені крапки над і. А ще більше жаль, що ряди Небесної сотні поповнилися тисячами загиблих на сході України. Це дуже важко!

28.11.2014р.

І знову насичений подіями робочий день у школі. Відвідала відкритий урок української мови у 3 класі (вчителька Стельмах Л.М.). Обговорили його із членами методичного об’єднання вчителів та вихователів початкових класів. Мені подобається, що вчителі початкових класів дослухаються до порад, намагаються уникати недоліків, які траплялися раніше, тому й певний професійний ріст відчувається. На засіданні педагогічної ради, яку ми провели сьогодні, також педагоги активно ділилися досвідом, пропонували способи покращення роботи. Мені дуже сподобався відеоролик, запропонований директором Василем Михайловичем на початку засідання. У ньому йшлося про творчого педагога. Ми повинні були всі переглянути його, зробити для себе висновки. Але так складалося, що у процесі обговорення питань педагогічної ради ми часто зверталися до даного відеоролика. Практичний психолог Михальчук Л.М. у кінці запропонувала вправу “Скринька побажань”. Кожен педагог із скриньки вийняв для себе смужку паперу із фразою-побажанням. Мені дісталася наступна: “Тобі все у цьому житті дається легко”. Це, звичайно, зовсім не так. Усе до мене приходило завдяки важкій праці, іноді – просто непосильній. Надіюсь, бо я оптимістка, що, вийнявши наосліп таку фразу, усе вдаватиметься тепер дуже легко. 

27.11.2014р.

Я сьогодні вперше побувала у чудовому навчальному закладі – Чортківському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Олександра Барвінського. Вражена красою приміщень, їх естетичним оформленням, розмаїттям квітів – усе зі смаком і добротно зроблено. Як сказав директор Роман Іванович, все роблять на совість і на роки. А спів хору, пісні у виконанні ансамблю народних музик – просто казка!..

Як і на кожному семінарі, побачила декілька цікавих ідей, які, думаю, можна буде реалізувати у своїй школі і вдома. Час провела приємно і з користю. Варто усім відвідати даний навчальний заклад. Якщо буде семінар українських філологів (така ідея виникла), то поїду обов’язково ще раз.

Дякую Людмилі Олександрівні, яка організували для нас таке виїзне засідання. Дякую Руслані Григорівні, яка у сьогоднішньому своєму виступі поставила нашу школу в приклад іншим у питанні плекання творчості у школярів; відмітила, що у нашому закладі створений чудовий кабінет світової літератури. Чути заслужену похвалу завжди всім приємно. Дякую нашому чудовому методисту за об’єктивність оцінювання роботи!

26.11.20114р.

      одні ми провели у школі національно-патріотичний захід, яким засвідчили черговий раз свою любов до рідної України. Хвилюючим ві був ще й тому, що в гості запросили наших земляків, які повернулись із війни. Це брати Анатолій Цісик та Василь Грінчишин. Запрошували ще і нашого випускника Івана Нагачівського, але він прихворів, тому не зміг прийти. Мені сподобалась зустріч, яка після перегляду літературно-музичної вітальні перетворилась на дружню розмову із солдатами. Запитань у дітей, педагогів було чимало. Подарувавши хлопцям спальні мішки, сувеніри, усі разом сфотографувались. А потім діти просили солдатів дозволу сфотографуватись з ними окремо. Наші воїни гідно витримали цю фотосесію. Усі залишились задоволеними. Хай у них та в усіх нас все буде добре!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25.11.2014р.

Сьогодні у школі пройшла благодійна акція “Солодощі для солдатів АТО”, під час якої школярі поділилися своїми цукерками із солдатами, які воюють на східному кордоні України. Діти проявили таку щедрість, що нас, дорослих, це приємно здивувало. Учні 1, 6, 8, 9, 10, 11 класів віддали всі свої цукерки, а школярі інших класів – більшу частину подарували солдатам. Посилку поповнили і педагоги, виконавши замовлення воїнів, отримане в телефонному режимі. Разом із солодкими подарунками відправили чергову партію листів, малюнків, саморобок, оберегів (більше 60-ти). Окрім цього, дівчатка під керівництвом соціального педагога Сайнюк Л.П. виготовили у подарунок бійцям жовто-блакитні метелики. А які цікаві роботи подарували учні початкових класів! Наші першокласники навіть написали листи солдатам! Та найголовніше: всі робили все щиро, з вогником, вкладаючи в роботу тепло своїх сердець, хороший настрій, віру в перемогу. Ми впевнені, що так і буде!

Перемога в олімпіаді

Вітаю наших переможців ІІ етапу олімпіади з української мови і літератури та їх наставників – Заверуху К.В., Пашковську Н.В. і себе. Здобули перемогу наші чарівні розумниці: семикласниця Скасків Анастасія (ІІ місце), дев’ятикласниця Наконечна Тетяна (ІІ місце) та одинадцятикласниця Білінська Юля (ІІІ місце). Дякую Вам, дівчатка, що не підвели, що продемонстрували свої знання і захистили честь рідної школи. Успіхів Вам у всьому!

Юлю, окремо хочу подякувати тобі. Я почуваюся щасливою, бо ми змогли зробити дуже сильний стрибок вперед (порівнюю з попереднім роком). Я впевнена: якби був ще рік попереду, ми могли б претендувати на повну перемогу. Дякую, що ти, як губка, вбираєш знання і вміло їх реалізуєш. Успіхів скрізь, а особливо на ЗНО !

24.11.2014р.

Які гарні листи-подарунки сьогодні поприносили діти для солдатів! Великий вплив на них справила розмова на лінійці в суботу. Вони почули, що там, на фронті, чекають на їхні листи. Зрозуміли, що їхні послання потрібні солдатам. Це надихнуло і школярів, і їх наставників створити святкові листи, подарунки, щоб передати бійцям у переддень свята св.Миколая. Завтра сформуємо посилку із листів-подарунків та солодощів для наших захисників і відправимо їм. Цю роботу продовжуватимемо до ПЕРЕМОГИ!

22.11.2014р.

 Слава Богу! Вдалося! Ігор Миколайович Рушенко зателефонував нам під час загальношкільної лінійки. Ми під’єднали телефон до підсилювача, щоб усім було чути солдата. На жаль, не все можна було чітко зрозуміти, але слова подяки усім ми почули добре. Разом із нашими посланнями бійці отримали листи ще й з інших шкіл району. Діти дуже уважно вслухалися в голос воїна зі сходу країни. Багато із нас плакало, не соромлячись своїх сліз. Це не сльози слабкості, а сльози співчуття та співпереживання. Це сльози надії. Такі також бувають. Поговоривши із Ігорем Миколайовичем, ми вирішили до кінця наступного тижня скласти посилку для солдатів 42 бригади, яка дислокується біля Дебальцево. У переддень свята св.Миколая хочемо зробити подарунки нашим захисникам. Бажаємо їм здоровими й неушкодженими з перемогою повернутись у рідні домівки.

21.11.2014р.

Осмислення розмови відбулося трохи згодом (надто багато було емоцій). Ігор Миколайович сказав, що може зателефонувати, щоб подякувати дітям на лінійці. Мабуть, це добра думка. Адже вони зможуть почути слова подяки від солдата, який захищає нас усіх, нашу Україну, нашу незалежність, територіальну цілісність. Вони відчують, що їх листи, саморобки отримують воїни. Це, думаю, спонукатиме їх продовжувати цю роботу. Я вже маю декілька виробів, які невдовзі поповнимо іншими і знову передамо на фронт. Незабаром свято Миколая, тому готуватимемо подарунки нашим захисникам. І я дуже хочу, щоб нам вдалось організувати декілька благодійних концертів, ярмарків для того, щоб знову придбати і передати нашим воякам щось із необхідних речей.

Сьогодні довідалася, що Рушенко І.М. родом із Дніпропетровська. Він розмовляє гарною українською мовою, не суржиком. Приємно було усвідомлювати те, що ми, прості люди, швидко знаходимо спільну мову; бачимо, що нас нічого не роз’єднує. Ще і ще переконуюсь, що мовне питання протягом довгого часу використовували для того, щоб народ український роз’єднати. Адже усім відомо, що “в єдності наша сила”. Попри велику трагедію, яка триває зараз на нашій рідній землі, попри ті великі втрати, ми розуміємо і ті великі здобутки, яких зуміли досягти. Найперше і найголовніше – МИ СТАЛИ НАРОДОМ! 

20.11.2014р.

Сьогодні відбулось у нашій школі чудове свято пісні “Співає родина”. На сайті школи я описала номери, назвала учасників, подякувала усім за це свято для душі. Адже пісня – душа українського народу. Що мені найбільше сподобалося у даному заході? Атмосфера родинного тепла, затишку. Єднання багатьох поколінь, адже на сцені були бабусі з онуками, прабабуся з онукою, мами з дітьми, батько з донькою, рідні та двоюрідні сестри… Але й у залі були присутні цілі родини. Приємно було спостерігати й за теплою підтримкою залу кожного учасника. І це чудово!

А який сюрприз мене чекав далі, коли я побачила 8 пропущених дзвінків з невідомого номера?! З’ясувалося, що телефонує мені солдат Рушенко Ігор Миколайович. Він дислокується у Дебальцево. Виявляється, що до нього та його побратимів потрапили листи, обереги наших вихованців. Для того, щоб подякувати, він телефонував. Я, будучи людиною вразливою, говорила з ним крізь сльози, дякувала йому, а в його особі усім воїнам, які захищають усіх нас від підступного ворога. Слава нашим воїнам-захисникам! Хай усіх їх оберігає Господь Бог, Матінка Божа, Ангел-Хоронитель!

18.11.2014р.

Думала втретє брати участь у конкурсі “Вчитель року”. На сьогоднішній день досягнень значно більше, ніж раніше, бо не вмію стояти на місці. Але чим більше думала про конкурс, тим частіше згадувалися слова, здається, Сократа: “Я знаю те, що нічого не знаю”. Шукала в мережі Інтернет тестові завдання з даного конкурсу, розв’язувала їх, а потім зрозуміла, що більшість із них не завжди розрахована на вчителя-практика, швидше – на науковця. Можливо, я на такі натрапляла, але саме це переконало мене не брати участі в конкурсі. До речі, пам’ятаю, що окремі завдання із ІІ мого конкурсу були, м’яко кажучи, дивними.

І ще один момент: на семінарі нас повідомили, що до уроку конкурсанти будуть готуватися протягом двох годин перед уроком. Кому це потрібно? Людина проводить урок у незнайомому класі, у чужій школі при комісії. Психологічно їй потрібно налаштуватися. Я, наприклад, не знаю, як почуватимуся цього дня, чи зможу зосередитись на цій темі; можливо, потрібно буде ще перечитати літературний твір і т.д. Навіть на обласних конкурсах дають ніч на підготовку, а тут… Мене, мабуть, зможуть зрозуміти ті люди, які самі брали участь у конкурсах. Можуть також ще зрозуміти хороші психологи.

Не можу сказати, що я не хотіла себе ще раз випробувати, але покращити свій результат, мабуть, уже не можна (1998р.  зайняла ІІІ місце в області; 2009р. – ІІ місце в області). Тут уже спрацьовує психологічний фактор: якщо не зможеш повторити останній результат або його покращити, то чи варто тратити здоров’я? Адже його ніщо не поверне! Чому мають через це терпіти мої найрідніші люди? Коли мені погано, то саме вони дбають про мене, переживають. А хіба це не позначається на їхньому здоров’ї?

Зараз ми із Настею та Максимом працюємо над роботою на конкурс учнівської творчості. Вона ще зовсім не готова, тому є над чим думати. До мене майже щодня приходять консультуватись мої одинадцятикласники, бо хочуть успішно скласти ЗНО; Юлю готую ще й до олімпіади. Хочемо провести благодійні концерти, щоб зібрати гроші на допомогу українській армії та хворій на лейкемію дитині зі Струсова. А 21 листопада будемо вітати з іменинами нашого отця Михайла. У ІІ семестрі у мене буде районний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи. Хочу оформити методичний кабінет та коридор до нього. Хочу ще створити стенди “З історії школи”. Кожен день у школі насичений, необхідно працювати у швидкому темпі, щоб усе встигнути. Пишучи це, переконуюсь ще більше, що не потрібно мені брати участь у конкурсі, принаймні цього року. Можливо, через три роки…

Найбільше нв сьогоднішній день я хочу миру в Україні і здоров’я всій великій українській родині!

17.11.2014р.

Сьогодні розпочався у школі Тиждень громадянського виховання “Ми – громадяни Європи”. Габрих Ярина, Демко Марія (члени Управи СУМ) з допомогою презентації ознайомили присутніх на загальношкільній лінійці  із основними положеннями Конвенції ООН про права дитини. Я запропонувала підготувати на лінійку, яка проходить у суботу, презентацію про обов’язки учнів. Думаю, що не буде зайвим пригадати їх на загальному зібранні.

Члени гуртка “Закон і ти” (керівник – Подольська Г.В.) провели відкрите засідання “Європа – наш спільний дім”. Учні 11 класу (Огірок Іван, Войтович Ірина, Демко Марія, Бакалець Олег) підготували презентаційні матеріали про Організацію Об’єднаних Націй, Європейський Союз. Присутні прослухали Гімн ЄС. Учні 9 класу провели прес-конференцію, на якій “журналісти” задавали питання, а “представники” Міністерств і відомств давали на них відповіді. У прес-конференції взяли участь такі учні 9 класу: Дідух Дмитро, Турчак Соломія, Піхота Валентина, Свідерська Софія, Наконечна Тетяна, Чабан Олексій, Дідух Мар’яна, Баран Йордана, Дзядик Анжеліка, Гірняк Назар. Закінчили заняття спільним виконанням Гімну України. На заключну фразу учительки Подольської Г.В. “Слава Україні” прозвучала дружна відповідь усіх присутніх: “Героям слава!”

Хочу сказати, що мені сподобалось, як учні 9 класу вели себе під час прес-конференції. Не секрет, що зв’язно висловлюватись на політичну тематику досить складно. Результат роботи очевидний.       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.11.2014р.

Сьогодні Пашковська Н.В. вирішила запропонувати учням 6 класу на уроці розвитку мовлення описати нашу шкільну кімнату-музей народознавства “Спадщина”. Я дуже цьому зраділа. Адже ця кімната створена для того, щоб працювати. Ми дуже часто проводимо в ній уроки, виховні заходи, екскурсії. Я дуже люблю цю кімнату. У ній відчувається душа, жива українська душа!

14.11.2014р.

Відвідала відкритий урок захисту Вітчизни в підгрупі хлопців 11 класу. Згадала, як ми у школі розбирали і збирали автомат Калашникова на час. Я робила це навіть із зав’язаними очима. Цікаво, чи змогла б це повторити тепер?..

13.11.2014р.

Сьогодні, в день 125-ліття від дня народження Остапа Вишні, ми з одинадцятикласниками переглянули фрагменти фільму “Житіє Остапа Вишні”, у якому роль Павла Губенка зіграв Богдан Ступка. Мені подобається ця кінострічка. 

***

Сьогодні відвідала друге тренінгове заняття в Школі лідерів “Лідер шкільного самоуправління”. Проводили його, як і попереднє заняття, педагог-організатор Кокітко І.С. та практичний психолог Михальчук Л.М. Цікаві вправи допомогли розкритися школярам, створивши дружню та невимушену атмосферу. Видно, що дітям подобається займатися у цій школі. Переконана, що більшість із них зможуть підготувати себе до роботи в Управі СУМ, де будуть втілювати спільні плани та ідеї. 

12.11.2014р.

Сьогодні Настя із задоволенням оббризкує вазонокЯ дуже-дуже люблю квіти. Саме тому неймовірно зраділа, коли вчителька початкових класів Стельмах Л.М. запропонувала привезти в методичний кабінет вирощений нею вазон. Він довго адаптовувався до нових умов, але вже звик. Щодня приходять учні 3 класу, щоб оббризкати його водою, бо він це дуже любить. Впевнена, що ці діти любитимуть квіти і тоді, коли стануть дорослими. Адже саме так їх виховує перша вчителька. Дякую їм та їх наставниці за чудовий вазон, який тішить усіх своєю пишною красою.

11.11.2014р.

       і провели екскурсію для наших першокласників. Приємно спостерігати, як юні екскурсоводи стараються, емоційно розказують. У нас частково оновився склад екскурсоводів. Замість Мостової Христини у нас екскурсоводом Гречаник Ярослава. Мальвічко Ельвіру замінить Дерень Наталя. Вона ще не проводила екскурсії, лише пробує. До речі, діти самостійно майже щодня збираються для проведення навчальних екскурсій, щоб краще знати текст, емоційніше його доносити до гостей.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Незабаром відкриємо школу молодого екскурсовода, у якій кожен діючий екскурсовод готуватиме собі дублера.

Сьогодні ж у нашій кімнаті-музеї побували працівники Теребовлянського історико-краєзнавчого музею, які оглянули її експозицію, залишили свій відгук у нашій книзі. Ми минулого року були у них в гостях з метою запозичення досвіду роботи. Сподіваємось на тісну співпрацю у майбутньому.

10.11.2014р.

“Звучи, рідне слово!” – під такою назвою пройшла сьогодні загальношкільна лінійка до Дня української писемності і мови. Запропонувала своїм колегам провести її у кімнаті-музеї народознавства “Спадщина”, де кожен експонат “промовляє” рідним словом. По-іншому провели й саму лінійку. Ми запропонували переглянути спеціально змонтований відеоролик, який допоміг із чотирьох фрагментів обєднати в один цілий Станько Андрійко. Дуже дякуємо йому за надану допомогу. Турчак Соломія та Наконечна Тетяна емоційно продекламували декілька поетичних рядків на початку та в кінці лінійки. Присутні відзначили те, що для них така форма стала приємною несподіванкою. Ми раді, що змогли здивувати, вплинувши на глядачів. Значить, захід пройшов з користю, недаремно.

Також сьогодні пройшов шкільний етап ХV Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика. 30 учнів школи взяло участь у ньому. Минулого року Скасків Анастасія та Скасків Максим зайняли І місця на районному етапі. Бажаємо усім успіхів!

09.11.2014р.

Люби свою мову
|
Яка ж багата рідна мова!Любіть рідну  українську мову
Увесь чарівний світ у ній!
Вона барвиста і чудова,
І кривдити її не смій!
Вона про все тобі розкаже,
Чарівних слів тебе навчить,
Усе розкриє і покаже,
Як правильно у світі жить.
В ній стільки слів, що й не збагнути!
І приказок, і порівнянь.
А мову знаючи, здобути
Ти можеш просто безліч знань!
Тож мову вчи і прислухайся
До того, як вона звучить.
І розмовляти так старайся,
Щоб всім її хотілось вчить!
Вона ж у нас така багата,
Така чарівна, як весна!
І нею можна все сказати.
І найрідніша нам вона!
                   Надія Красоткіна

07.11.2014р. 

Сьогодні на семінарі заступників директорів з навчально-виховної роботи одна із виступаючих наголосила на тому, що людям завжди потрібно дякувати за хороші справи. Я повністю з цим погоджуюсь. Ми у своїй школі також завжди це робимо. Стараємось помічати навіть найменші старання, щоб подякувати дітям, працівникам. Адже це підтримує та окрилює людей. Робимо це публічно, щоб було урочисто. Адже кожній людині приємно почути заслужену похвалу.

Дуже хочеться, щоб усі дотримувалися цього не лише на словах, а й на ділі. У житті, на жаль, не всі виконують те, що декларують. Це боляче спостерігати. Часто трапляється, що людям, які зробили небагато, “співають дифірамби”, а про тих, хто зробив  велику хорошу справу, навіть не згадують. Надто багато несправедливості, тому дуже боляче. Хочеться, щоб кожен нарешті почав у собі Революцію Гідності. Мабуть, це звучить надто пафосно, але я так вважаю. Напишу, можливо, стане легше, а неприємний осад випаде на дно душі. Можливо…

06.11.2014р.

Була на відкритому занятті в дошкільній групі. Люся Романівна чудово справляється. Діти вміють гарно сидіти за столиками. Вони добре працюють на занятті. Вихователька досягла поставленої мети. Мені дуже подобається спілкуватися із нашими наймолодшими вихованцями.

04.11.2014р.

Недавно дев’ятикласниця Дідух Мар’яна отримала повідомлення із зони АТО. Дуже приємно, що листи і малюнки наших дітей знаходять своїх адресатів. Цього разу, окрім телефонного дзвінка, SMS, отримали ще й MMS-повідомлення. Ось один із наших захисників, на руці – подарунок дівчини, виготовлений власноручно. Хай Господь береже усіх наших захисників! Хай настане мир на Україні, а солдати зможуть повернутися до мирного життя!

03.11.2014р.

Сьогодні у школі побувала кореспондент газети “Вільне життя” Ліля Костишин. Ознайомила гостю із життям нашого закладу, показала кімнату-музей народознавства, вироби членів гуртка “Основи дизайну” (керівник – Стельмах Л.М.), альманах Настуні та Максимка “Дарунок прадідусеві Тарасу” тощо. Видно було, що у пані Лілі склалося хороше враження про школу. Запросила її ще до нас у гості. Сподіваюсь на співпрацю.

31.10.2014р.

Повернулася з обласного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи. Проходив він у Новому Селі Підволочиського району. Я вперше побувала в даному закладі. Дуже багато цікавого побачила. Мені сподобалося. Я помітила, що всі наші заклади мають щось спільне. Це родинна теплота, затишок, відчуття захищеності. Певна одержимість у роботі педагогів. Тісні взаємини між вихованцями та педагогами. Багате на різноманітні події життя. 

На кожному семінарі знаходжу щось корисне для себе. Цікавим був створений педагогами перший фільм про випускників їх закладу. Ці вихованці знайшли своє місце у житті. Вони справжні люди, безмежно вдячні своїм наставникам. Дуже хороша ідея. Можна щось з цього запозичити собі. 

Колись ми вже говорили про магазин заслуг (хотіли створити в нашій школі). Думаю, що потрібно реалізувати цей давній задум. Критерії оцінювання заслуг учня нам роздали у Новому Селі, їх можна використовувати і в нас. Думаю, що це було б хорошим стимулом для школярів.

Наталя Степанівна Моравська повідомила мені дуже приємну новину про те, що наш шкільний сайт став переможцем серед сайтів інтернатних закладів області. Безмежно цьому рада!

29.10.2014р.

УРА-а-а!!! Семінар, з Божою допомогою, пройшов чудово! Я почуваюся щасливою. Щирі відгуки гостей засвідчили те, що ми справилися. Чудовий подарунок до мого сьогоднішнього сімейного свята (26 років від одруження). Можна до завтра перепочити. Попереду – дуже багато роботи. Але це робить життя цікавим. Люблю усе цікаве!

28.10.2014р.

Останній день підготовки до районного семінару вчителів світової літератури. Хочеться, щоб пройшов на високому рівні, як і всі наші семінари. Дуже-дуже сподіваюся, що з Божою допомогою так і буде. Успіху нам на завтрашній день!

26.10.2014р.

Вдягла вишиванку і поїхала на вибори. Думаю, що переможуть демократичні сили (по-іншому бути не може). Бачу, що люди активно голосують. Коли чекала, поки проголосує на Дружбі мій чоловік, то люди йшли постійно (у Струсові та Варваринцях було те ж саме). 

24.10.2014р.

Завтра завершиться ІІІ пленер художників “Струсівська осінь”, а сьогодні наші шановні гості (Олег Курдибаха, Михайло Дирбавка, Богдан Федорів – члени Тернопільської обласної організації Національної спілки художників України) провели для школярів середніх класів майстер-клас. Спершу усі присутні змогли оглянути виставку картин, створених митцями протягом цього періоду. Ми були приємно вражені побаченим. Мені дуже сподобались картини. Особливо ті, де яскраві кольори осені випромінюють тепло і радість. Потім художники провели для наших вихованців майстер-клас. Вони давали поради, допомагали дітям опановувати малярське мистецтво. Дуже надіюсь, що наступної осені наш мальовничий Струсів, рідний інтернат зокрема, знову стануть центром натхненної та плідної праці художників Тернопілля.

23.10.2014р.

Свято осені “Золотава осене, здрастуй!” сьогодні пройшло у дошкільній групі. Його провела вихователька Дитиняк Л.Р. Святково прибрана кімната, багато гостей, у яскравих костюмах юні артисти. Роль осені чудово виконала учениця 9 класу Турчак Соломія. Свято разом із вихователькою проводили діти – господар і господиня. Віршики, пісні, танці – все це створило теплу атмосферу справжнього свята. Оскільки осінь є щедрою порою року, то господарі запросили чимало овочів. У кінці заходу вони пригостили усіх присутніх смачною гарбузовою кашею та вінегретом. Смачнішого вінегрету я не їла, а гарбузову кашу смакувала вперше. Завжди думала, що не люблю її. Дякую за подароване нам усім свято! Бажаю в подальшому ще більших успіхів у нелегкій справі!

Заняття з петриківського розпису

Класний керівник 9 класу Хоружик Н.Б. провела із своїми вихованцями чудовий захід, на якому школярі дізнались не лише про петриківський розпис, майстрів цього мистецтва, але й самі вчилися розписувати кухонну дощечку. Вихователька підготувала цікавий презентаційний матеріал, доречно використала відеоролик про майстрів Петриківки, провела майстер-клас з виготовлення пензлика з кошачої шерсті, як це робилось у давнину, ознайомила школярів із технікою виконання петриківського розпису. Діти з великим задоволенням працювали, розфарбовуючи дощечки, окремі з яких виготовили на заняттях гуртка “Технічна творчість” (керівник – учитель трудового навчання Півторак Д.М.). Народні пісні, які звучали під час роботи, створювали урочисто-святкову атмосферу. Дякуємо виховательці за творчий пошук, за бажання працювати з вогником, експериментувати, не шукаючи легких шляхів. Успіхів, творчих знахідок у майбутньому і Вам, Надіє Богданівно, і Вашим вихованцям!

Школярі та класний керівник зі своїми роботами

18.10.2014р.

Сьогодні до рідної школи завітав Воробель Тарас, який навчається у Вінницькому вищому професійному училищі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, здобуваючи професії дозиметриста та пожежника-рятувальника. Юнак побував на уроках ознов здоров’я у початкових класах, розповів молодшим школярам про небезпеку від вогню, про необхідність бути уважними, обережними. Старшокласникам розповів про училище, навчання у ньому. Ми всі були раді побачити нашого Тарасика, почути його розповідь. До речі, йому дуже личить форма рятувальника. Бажаємо успіхів і йому, і усім нам! Нехай усе буде добре!

13.10.2014р.

Сьогодні передали Пошелюжною Христиною чергову партію послань для поранених. Дуже добре, що вона сама запропонувала відвезти їх у Київ та Ірпінь, де оздоровлюються поранені бійці АТО. Зранку на лінійці оголосила про таку можливість – і школярі та педагоги дружно відгукнулись. О 17 годині я мала уже 51 послання. Вирішила надіслати декілька фотографій, на яких діти із своїми виробами для солдатів. Окремі із них можете переглянути.

10.10.2014р.

Наші дев’ятикласники, як я уже повідомляла, разом із Хоружик Надією Богданівною на 1000 гривень, які виторгували на ярмарку, придбали 100 пар теплих шкарпеток і передали їх через волонтерів на війну. МОЛОДЦІ! 

07.10.2014р.

Сьогодні відпрвила 47 листів, малюнків, оберегів пораненим солдатам у Військово-медичний клінічний центр Західного регіону, що у Львові. Дуже хочеться, щоб ці дитячі вісточки допомогли швидкому й повному одужанню наших захисників.

Рада, що листи наших вихованців уже 3 тижні тому отримали солдати в зоні АТО. До Мар’яни Дідух телефонував один із захисників, дякував за листа. А Марічка Вітишин отримала ось таке повідомлення: “Привіт, Марія, я солдат батальйону “Айдар”. Мене звати Рома. Я з Тернопільщини. Отримав твого листа. Дуже дякую. Ми вас не підведем”. Потім ще й зателефонував. Ми дуже раді, що змогли підтримати наших солдатів. Віримо у них, молимось за них і Україну. Переконані, що ПЕРЕМОГА буде за українським народом. Хай Господь і Матінка Божа оберігають усіх наших захисників і допоможуть СПРАВЖНЬОМУ МИРУ запанувати на рідній Україні. Хай це станеться якнайшвидше!!!

05.10.2014р.

Сьогодні професійне свято. Отримала вітання від Марійки Демко, із студії “Тернофото”…Приємно, що, як і кожного року (14 років після закінчення школи), зателефонував Міша Тимчишин і привітав зі святом. У такі хвилини відчуваєш себе щасливою. Мабуть, так себе почуває і моя УЧИТЕЛЬКА Заверуха Іванна Григорівна, бо я її щороку вітаю і з Днем учителя, і з днем народження, і з приходом весни. Найважливіше – це увага до людини. Тоді вона відчуває себе потрібною. ДЯКУЮ усім за вітання!

04.10.2014р.

Сьогодні на загальношкільній лінійці Марійка Демко оголосила, що перемогу на виборах 02.10.2014р. здобула учениця 9 класу Турчак Соломія. Рада, що саме ця світла дитина стала головою Управи СУМ.  Я за неї голосувала. Сподіваюсь, що вона справиться зі своїми новими обов’язками.

03.10.2014р.

Приїхала на роботу о 6.50, а вхідні ворота, дашки гуртожитку та школи вже прикрашені гірляндами із хвої та різнокольоровими кульками! Коли вони це зробили? Заглянула до спортзалу – і там уже все готово! О 8.30 год. учні 11 класу разом зі своїм класним керівником Кирилюк Н.П. провели святкову лінійку, на якій привітали усіх нас із професійним святом. Мені дуже-дуже сподобалося. Все було щиро, по-доброму, безпосередньо. МОЛОДЦІ!

02.10.2014р.

Школярі придбали 100 пар теплих шкарпеток для українських солдатів. До кінця тижня передадуть волонтерам, щоб вони доставили їх за призначенням.

Мар’яна Дідух вчора мені розповідала про те, як їй телефонував солдат із АТО. Він подякував за листа, за підтримку. Значить, листи наших дітей уже отримали ті, для кого їх писали. Сподіваємось, що вони будуть справжніми оберегами.

29.09.2014р.

Міняємо вікна у школі. У моєму кабінеті української мови також. УРА! Буде ще тепліше!

Сьогодні учні 8-9 класів разом із вихователями провели осінній ярмарок. Гарно прикрасили територію, самі вдягнулись у вишиванки, що зразу ж створило урочистий настрій. Було багато солодощів, які користувалися у покупців неабияким попитом. Школярам вдалось усе продати. Я також собі дещо придбала. Мені дуже сподобалось. Та найбільше припала до душі благородна мета, задля якої був організований даний ярмарок. Діти хочуть придбати для українських солдатів теплі шкарпетки. Вони вторгували 1190 грн. МОЛОДЦІ!!!

27.09.2014р.

Була сьогодні в Зарваниці на освітянській прощі. Рада, що відвідала це святе місце, бо минулого року не змогла цього зробити через хворобу. Відчула якийсь особливий дух, що витав над численним зібранням. Мабуть тому, що перебуваємо у стані війни. І тому, що ми відроджуємося – відбувається становлення справжньої української нації. Та ще й тому, що цьогорічна проща співпала із релігійним святом – Воздвиження Чесного Хреста.

У наших чотирьої автомобілях, якими ми їхали, усі водії – Василі. Думаю, що це хороший знак. Та й на прощі нам запропонували загадати найсокровенніше бажання. Потім ми спільно помолилися до Богородиці, щоб Вона допомогла його здійснити. Думаю, що в переважаючої більшості було одне і те саме бажання. Хай усе хороше, задумане людьми, здійсниться якнайшвидше! 

19.09.2014р.

Дуже рада, що маю справжніх господарів у своєму кабінеті. Учні 9 класу допомагають мені підтримувати затишок у нашому спільному домі. Сьогодні дівчатка працювали з квітами: протирали листя, підливали рослини. 

Дев'ятикласниці доглядають квіти

Сьогодні листа пораненому воїну і ляльку-мотанку, виготовлену власноруч, принесла Вітвіцька Настуня. З нею прийшла Насалик Віка, яка, до речі, пораненому воїнові спільно з батьками написала дуже гарного вірша. Завтра я його опублікую на сторінці “Творчість учнів”. Коли я побачила ляльку-мотанку, одразу ж пригадала відкритий урок в їхньому класі (вони були першокласниками чи другокласниками), на якому Благодарська Н.П. провела майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки. Кожен школяр під її керівництвом зробив її. Діти й зараз пам’ятають той урок і вміють виготовляти цей оберіг. Значить, ніщо безслідно не зникає. Кожен ефективний урок, виховний захід, у який педагог вкладає частинку душі, залишається в дитячій памя’ті приємним спогадом, якимось відкриттям, певним життєвим досвідом. 

Частина послань пораненим бійцям, серед яких є ляльки-мотанки

У сільському будинку культури відбулись збори сільської громади з питання організації загону самооборони на території наших сіл. Був представник районної влади, а також заступник воєнкома. Згадалися слова: “Очікуючи миру, готуйся до війни”. Ніколи не думала, що реально будемо про це говорити. Інколи мені здається, що я сплю. Сподіваюсь, що прокинусь – і те жахіття, яке бачу у своєму сні, закінчиться.

18.09.2014р.

Сьогодні із приємної несподіванки розпочався день – Вероніка Лабівська прийшла з букетом квітів, які подарувала, говорячи наступне: “Дякую за підтримку під час операції”. Щиро дякую, світла дитино, за твою щирість. Будь здоровою, щасливою, успішною! Хай у тебе все буде якнайкраще!

***

Була на зборах Спілки учнівської молоді нашої школи. Проводила їх Лабівська Вероніка, про яку я вже сьогодні писала. Школярі звітували про свою роботу, вказуючи на позитивне та негативне. Вони ставили перед організацією нові завдання. Сумівці – справжні помічники педагогів та адміністрації. Вони добре працюють. Це не якесь формально створене об’єднання. Це потужна працююча організація, в якій школярі навчаються організовувати, співпрацювати, допомагати, бути публічними людьми. Адже щосуботи саме вони проводять загальношкільні лінійки, на яких підводять підсумки роботи за тиждень на всіх ділянках. Вони мають власну печатку, якою завіряють дипломи та грамоти, коли нагороджують когось із переможців численних  шкільних конкурсів та змагань, активістів громадського життя школи. Дуже добре, що маємо таких помічників. Бажаю усім успіхів!

16.09.2014р.

Відвезла дитячі листи воїнам української армії в Теребовлянський штаб народного спротиву. Обіцяли передати їх нашим захисникам. Діти сподіваються, що їх листи, образочки, обереги захистять солдатів. В усіх листах звучало побажання солдатам повернутися додому з перемогою, живими і неушкодженими.Дуже хочеться, щоб саме так і було!

12.09.2014р.

Я втомилася… Дивно, коли маю уроки, менше втомлююсь, ніж тоді, коли їх нема. Мабуть, спілкування з учнями на уроці додає мені сили. Коли уроків немає, виконую багато іншої роботи, від чого голова іде обертом.

Не розумію, але чомусь протягом сьогоднішнього дня на думку спадає фраза Михайла Коцюбинського: “Між людьми, як між вовками”. Чому?.. Можливо, через події в моїй рідній Україні? Так хочу почути довгоочікувану новину не про якесь “перемир’я”, а про справжній мир! Мабуть, загострено сприймаю якісь буденні суперечки, без яких не буває людське життя, але які на фоні подій у суспільстві, на мою думку, є просто ганебними… Можливо, якось простіше потрібно ставитись до життя?..

11.09.2014р.

Отець Михайло привіз до нашої церкви хрест, у якому є фрагмент того хреста, на котрому був розіп’ятий Ісус Христос. Багато людей прийшло до церкви. Кожен приклався до цілющого хреста з вірою й надією на зцілення душі й тіла.

08.09.2014р.

Сьогодні на загальношкільній лінійці учні 11 класу запропонували усім школярам навчального закладу написати листи, намалювати малюнки, створити невеликі обереги воїнам АТО, які обороняють нашу українську землю на східних кордонах. Діти радо прийняли дану пропозицію. Сьогодні ж почали над цим працювати. Вирішили завершити цю роботу в четвер, щоб у п’ятницю передати “послання-обереги” волонтерам, які доставлять їх за призначенням.

Від сьогодні кожного дня на першому уроці уся школа спільно молиться за мир і спокій в Україні, за її територіальну цілісність і незалежність, за збереження життя захисникам та мирним громадянам. Ми віримо, що щире прохання до Господа Бога, Богородиці обов’язково буде почутим.

06.09.2014р.

Цього тижня школярі випускали листівки “Я патріот, тому що…” Сьогодні на частині уроку української мови ми з одинадцятикласниками розмірковували  над тим, що потрібно робити для того, щоб бути справжнім патріотом. Мене цікавили конкретні вчинки, справи, якими можна продемонструвати свій патріотизм. Окремі учні сказали, що хорошою справою є наша спільна молитва, якою ми ще від часів Майдану завжди розпочинаємо наші уроки української мови і літератури. Вирішили, що варто усією школою молитися в один і той самий час. Юля Білінська запропонувала написати листи воїнам АТО, намалювати малюнки, створити невеликі обереги. Це зігріє наших бійців на передовій чи в госпіталі. Потрібно продовжувати надсилати SMS на номер 565, щоб ці кошти направлялись на потреби української армії. Це, звичайно, невеликі справи, але усе велике починається з малого. Рада, що школярі все частіше проявляти ініціативу. Це значить, що вони не є байдужими. Адже відомо, що саме байдужість чи не найбільший злочин.

05.09.2014р.

Повернулась із флеш-мобу надзвичайно схвильованою. Якщо до нього почувалася якоюсь розгубленою, то зараз відчуваю велику внутрішню силу, рівновагу та гордість за те, що ми сьогодні зробили. Вважаю, що виховний момент даного заходу був дуже сильним. Варто було бачити ті палаючі очі школярів 5-11 класів, коли вигукували патріотичні гасла, виконували пісні. Приємно було бачити усміхнені обличя односельчан, людей, які їхали в автомобілях та автобусах. Ми вітали одні одних помахами рук, шофери сигналили. Та найбільш хвилюючою була несподівана зустріч із колоною воїнів, котрі повертались з АТО. Я, будучи людиною емоційною, сліз стримати не могла, коли бачила ті простріляні машини, автобуси, на яких вони їхали. Вони вітали нас через вікна, а ми їх. Це було дуже зворушливо! Схвильованими і щасливими  повернулися на шкільне подвір’я. Очі горіли в усіх: і в дітей, і в працівників. Цим флеш-мобом ми засвідчили свою любов до рідної України, віру в перемогу над ворогом. Ми знаємо, що наш народ вистоїть, з честю пройде всі випробування долі. МИ БУДЕМО ЖИТИ В ЩАСЛИВІЙ ДЕМОКРАТИЧНІЙ ЄВРОПЕЙСЬКІЙ КРАЇНІ! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА! (відеозапис флеш-мобу можна переглянути на сторінці “Відео”).

28.08.2014р.

Сьогодні на педраді вітали нашу вчительку математики Ткачук Василину Олександрівну, яка вирішила піти на пенсію. Величезний життєвий і педагогічний досвід у цієї жінки! Багато всього пережила у своєму житті. Вона – справжній патріот своєї української землі. 

27.08.2014р.

На педраду готувала презентацію “Навчально-виховна робота у фотомитях. 2013-2014н.р.” Знала, що багато зроблено, бо ж постійно закидаю інформацію на сайт школи. Але коли почала її створювати, то зрозуміла, що дуже багато. Думаю, що це добре, бо діти й педагоги таким чином розвиваються, роблять своє перебування цікавим, змістовним, корисним. Будемо старатися працювати ще краще.

21.08.2014р.

Була на засіданні методичного об’єднання вчителів української мови і літератури. Наша Руслана Григорівна – молодчина. Вона вміє сказати точно, влучно, конкретно, хоча є дуже творчою людиною. Мені дуже подобається НАШ МЕТОДИСТ. Успіхів їй та нам усім!

20.08.2014р.

Була на нараді заступників директорів з навчально-виховної роботи. Прозвучало чимало настанов на новий навчальний рік. Людмила Олександрівна акцентувала, як і завжди, на найважливіших питаннях, застерігаючи від можливих помилок.
Через 12 днів уже розпочнеться новий навчальний рік. Яким він буде? Яких успіхів ми досягнемо? Багато питань. Та найважливішим на сьогоднішній день є ПОВЕРНЕННЯ МИРУ в нашу ДОМІВКУ, яка зветься УКРАЇНА. ХАЙ БУДЕ МИР!!!

19.08.2014р.

Сьогодні Спаса. Ходила до Струсівської церкви. Звичайно, у вишиванці. Приємно було бачити велику кількість дітей і дорослих у національному одязі. Особливо багато було дітей в вишиванках. Священик щиро скропив квіти, плоди й нас усіх свяченою водою.       Мені згадався інший Спас. Я була тоді в класі 5 чи 6. Щоліта батьки мене і брата відвозили до баби і діда на Волинь. Коли на Спаса священик освячував водою плоди, одне яблуко в кошичку одразу ж трісло, з нього потік сік. Яким смачним  воно було! Я, здається, ніколи в житті не їла смачнішого яблука! Мабуть, це смак дитинства.

Вітаємо зі Спасом!

18.08.2014р.

З 15 серпня 2014 року департаментом освіти і науки облдержадміністрації вивчається стан підготовки інтернатних навчальних закладів області до нового 2014/2015 навчального року.
Сьогодні, 18.08.2014р., комісія, очолювана начальником відділу департаменту освіти і науки облдержадміністрації Наталею Моравською, відвідала наш заклад.
Гості оглянули навчальні і спальні приміщення, медичну частину, актовий, спортивний зали, зали лікувальної фізкультури та харчоблок. Пройшлися територією школи-інтернату.
Комісія відмітила хорошу готовність навчального закладу до нового навчального року. Висловлюю щире слово подяки усім працівникам школи-інтернату, які добросовісно виконують свої обов’язки, докладають багато зусиль, щоб якнайкраще підготувати заклад до прийому школярів.

Дякую Наталочці Тернопільській, яка допомогла мені навести порядок у кабінеті української мови.

14.08.2014р.

Дорогенька Вероніко, бажаю швидкого одужання. Ти – боєць, який уміє успішно долати перешкоди. Цю ти також ПОДОЛАЄШ! УСЕ БУДЕ ДОБРЕ!!! До зустрічі!

13.08.2014р.

Я знову народилася. Років уже чимало, але в душі, здається, їх навіть поменшало. Рада цьому! Першими, як і годиться, привітали мої найрідніші люди: чоловік, син із своєю коханою (дочекалися 24 години, щоб настало моє 13 серпня); зранку – батьки (одні і другі). Цілий день телефон не замовкав: дзвонили родичі, колеги, друзі, знайомі, вихованці… Іваночка Кокітко (наш педагог-організатор, одна із перших моїх випускниць) надіслала музичну презентацію, Андрійко Станько закинув вітання на шкільний сайт, Настуня і Максим Скасківи привітали в коментарі, сім’я Кирилюків на електронну адресу надіслала дуже гарне фотовітання, Марія Григорівна прибігла  до мене додому (підрахувала, що отримала більше 40 вітань!)… Дякую Вам усім за щире й тепле слово. Я думаю так: якщо стільки людей побажало миру, здоров’я, щастя, то це обов’язково здійсниться. Я, у свою чергу, бажаю усім-усім людям мирного неба над головою (лише зараз ми повністю розуміємо суть цього побажання), міцного-преміцного здоров’я, великого щастя, багато радості, бути успішними у житті, завжди відчувати підтримку рідних і близьких людей, хороших новин, здійснення найзаповітніших мрій і бажань! 

08.08.2014р.

Я переконана, що ми переможемо ворога. Ми, які відчули себе нацією, не стадом, не зможемо жити в німому покірному мовчанні. Дуже боляче, що стільки людей України гине, отримує поранення, каліцтва. Ця війна ввійшла в наше життя, як і кожна війна, віроломно. Але в наших серцях укріпилося непереможне бажання жити вільно у вільній демократичній країні. Я пишаюся тим, що українка; тим, що стала учителем саме української мови і літератури. Тішуся, коли школярі хочуть отримати хороші знання з рідної мови і літератури. Стараюся зробити все можливе для того, щоб їм допомогти в цьому.

Я вдячна своїй вимогливій і справедливій учительці української мови і літератури Заверусі Іванні Григорівні, яка дала міцні знання. Пам’ятаю її чудові уроки, наповнені емоціями, збагачені різноманітною наочністю, які формували дитячі душі. І хоча  освіту отримувала в тоталітарному суспільстві, бунтарський дух свободи в мені завжди жив. Не можу бути сірою і непомітною. Свою душу порівнюю із українською вишиванкою, яскравою, барвистою, різноманітною. Саме тому так люблю одягати вишиту сорочку чи плаття. Любімо свою Вітчизну, народ! Поважаймо один одного! Вірмо в те, що “все буде добре”, як співає наш Славко Вакарчук. Слава Україні!

Все буде добре

05.08.2014р.

Якось дуже швидко пролітає літо. Михайло Стельмах у “Щедрому вечорі” писав: “Літо збігло, як день. Із невлежаного туману вийшов синьоокий золоточубий вересень…” Це справді так. Пролетять надзвичайно швидко останні дні літа, на жаль. Хоча дуже скучила за своїми школярами, але було б добре, якби сьогодні було 05 липня. Загадую бажання: “Хай до мого дня народження (13.08.2014р.) закінчиться війна на сході України повною перемогою нашої української армії!!!” 

04.08.2014р.

Дорогенька Вероніко, все буде добре! Молитва і віра допоможуть тобі одужати. Я також молюсь за твоє швидке одужання. До зустрічі у школі!!! БУДЬ ЗДОРОВОЮ!!!

31.07.2014р.

Боже, храни Україну!

23.07.2014р.

Читаю коментарі різних людей на сайтах і бачу стільки злоби в них, якогось злорадства. Так тяжко стає від цього на душі. Адже від жовтня 2013 року стільки всього відбулося в нашому житті! Стільки пішло здоров’я, нервів, стільки пролилося сліз, крові. Скільки людських життів не повернути! Боже, як я хочу МИРУ, ДОБРА, СОНЦЯ СВОБОДИ! Знаю, що ми пройдемо ці випробування. По-іншому не може бути! Я ВІРЮ в це! Але хай це станеться якнайшвидше!!!

10.07.2014р.

Ось якого листа нещодавно написала мені Настуня Скасків, виславши світлини та відеоролики: “Оксано Степанівно! Літо-літечко біжить, незабутня кожна мить. Ми сім’єю були на старій фортеці Микулинецького замку, сподобалося. Плануємо інші замки Тернопільщини оглянути. У Тернополі побачили цікаву споруду – лелеку-монумент. У спекотні дні плаваємо і засмагаємо. А ще у нас поселилися справжні лелеки – пара цих красивих птахів зробила гніздо на старій грушці, не бояться і походжають по подвір’ї, як господарі. Я залюбки спостерігаю за ними. Гарного і Вам літнього відпочинку!”
Щиро дякую за побажання, за листа, фото та відео. Хорошого Вам відпочинку, нових творчих задумів і їх реалізації. Ось декілька світлин, які надіслали Настя і Максим.

08.07.2014р.

Сьогодні ходила в музей “Струсівська закутина”, бо наша Марія Григорівна розпочинає там поточний ремонт, хоча потрібний капітальний. Захоплююсь цією жінкою: сама, можна сказати, його створила; сама проводить у ньому екскурсії, прибирає. І все це на громадських засадах! Звичайно, ми допоможемо їй у цьому. Але, на мою думку, це справа і сільської влади. Кожен знає: якщо хочеш щось мати, за ним треба доглядати. Розумію, що час важкий, але він важкий для всіх. А цей самий час здатний зруйнувати все те, що зібрано руками краєзнавця, справжньої патріотки України Ольги Сліпої. Саме тому зволікати з ремонтом не можна!

06.07.2014р. Завтра свято Івана Купала

Віночок - неодмінний атрибут свята Івана Купала

Переглядала з даної теми окремі відео. Мені сподобались наступні:

– танець “На Івана Купала” http://www.youtube.com/watch?v=TErWFgOHjcA

– композиція хору “Жайвір” http://www.youtube.com/watch?v=isSe5HFAfY4

01.07.2014р. Вночі дочекалась звернення президента Петра Порошенка, у якому він сказав про відновлення активної фази АТО. Тепер молімось, щоб Бог допоміг пришвидшити мир на рідній Україні.

Слухаю, що меле Путін, на думку спадають слова Ліни Костенко. Вона, як і завжди, дуже влучно висловлюється.

Влучно, як і завжди!

29.06.2014рЗранку почула інтерв’ю з Анастасією Дмитрук, яка є автором поезіїї “Никогда мы не будем братьями”. Я бачила її відеоролик ще взимку чи на початку весни (точно не пам’ятаю). Талановита дівчина! Ровесниця Незалежної України. Ще раз переконалась, що народилась нова нація – глибоко патріотична! Значить, усе недаремно!!!

Відео можна переглянути тут: 

http://espreso.tv/new/2014/03/22/anastasiya_dmytruk_%E2%80%94_rosiyanam_my_nikoly_ne_budemo_bratamy

Тут є пісня на цей вірш. Просто чудова! https://www.facebook.com/siadmytruk

28.06.2014р. Сьогодні – День Конституції України

Конституція України

27.06.2014р. Сьогодні Петро Порошенко підписав економічну частину Угоди асоціації з ЄС! Я безмежно рада цьому! Ми, шукаючи Європу, знайшли Україну; знайшли самі себе, усвідомили себе великою нацією, яка не хоче жити на колінах. Саме тому ми виберемося із того болота, в яке нас заштовхали. Ми будемо жити не лише географічно в європейській країні, а й за усіма стандартами будемо справжніми європейцями! 

Моя молитва лине в Небеса!
Стою я перед Богом на колiнах:
“Дай, Отче, миру, спокою в серця –
Тебе благає щиро Україна!”

Молімось за Україну!

Ми із учнями 7 класу (уже 8-го) домовилися щодня о 20 годині молитися за мир у рідній Україні. Спільна щира молитва творить дива! Молімось всі за нашу рідну землю, народ – і Бог нам допоможе!

15.06.2014р.– ДЕНЬ  СКОРБОТИ. ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЯМ … 

І знову пливе кача по Вкраїні,
В кроваві ріки пір’я опускає…
Заволокло сльозами очі сині,
І чорна звіста серце навпіл крає…

Навіки пам’ять і героям слава!
За те, що Батьківщину захищали!
За те, що честь і совість – не полова!..
… А душі тихо в небо відлітали…

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!!!

День скорботи 15.06.2014р.

10.06.2014р.

Перший день відпустки! Була в школі, бо готували мій кабінет для поточного ремонту. Завтра будуть технічні працівники фарбувати. Спасибі батькам за придбану фарбу для ремонту.

09.06.2014р.

Кожного разу, вмикаючи новини, понад усе хочу почути про припинення війни на сході країни. Як я хочу, щоб перестала литися кров, припинили лунати вибухи та вистріли! Боже, Матінко Божа, пробачте тим немудрим людям їх провини, бо саме це призвело до цього. Ворога вітали, ворогу допомагали – а тепер бачать, що з цього вийшло. Допоможи, Всевишній, вистояти народові у цьому випробуванні! Хай буде МИР!

08.06.2014р.

Прийміть щирі вітання з нагоди великого православного свята Трійці – свята духовного очищення, морального відродження. Бажаю Вам душевного спокою, родинного затишку, гармонії зі світом і миру в душі з Господом нашим. Нехай Він щедро благословить Вас і обдарує, сповнить довершеністю та щастям. Нехай це свято надихає всіх вас на добрі справи, наповнює серця любов’ю до ближніх, несе щастя і впевненість у майбутньому.

07.06.2014р.

Вітаю нас, українців, із Президентом! Дай, Боже, йому сили, терпеливості, розуму, розсудливості та справедливості в керуванні державою! Український народ з надією дивиться на Вас, Петре Олексійовичу… Не підведіть і не зрадьте!… Слава Україні та її народу!

06.06.2014р.

Сьогодні, 06.06.2014 року, відбулось засідання педагогічної ради. Заступник директора з виховної роботи Брантюк М.Г. підвела підсумки виховної роботи, яка проводилась у  2013-2014н.р. Педагог-організатор Кокітко І.С. супроводжувала її виступ презентацією, на якій зафіксовані фотомиті проведених заходів. Варто відмітити, що зростає якість проведення виховних заходів. Марія Григорівна ознайомила присутніх із методичним вісником, випущеним вихователями закладу у цьому навчальному році.

Я, як заступник директора з навчально-виховної роботи, підвела підсумки роботи педколективу над педагогічним дослідженням на ІІ етапі. Відмітила зростання відповідальності педагогів, активну участь у Днях педагогічної майстерності. Учителі початкових класів Лавринів Л.В., Стельмах Л.М., практичний психолог Михальчук Л.М., учитель інформатики та математики Курилів В.П. репрезентували педагогічній раді методичні вісники із власного досвіду роботи. На серпневій педраді інші педагоги будуть представляти свої творчі доробки.

Вважаю, що важливо виховувати педагогів так, аби вони щодня проводили уроки на високому рівні. Адже найбільшими інспекторами для них повинні бути школярі. Саме тому, на мою думку, не варто “гнатися” заступникам за кількістю відвіданих уроків у вчителів, а працювати з ними над підвищенням їх якості.

Закриття військово-спортивної патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”)

На урочистому закритті військово-спортивної патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) пройшло нагородження команд-переможців, їх наставників, організаторів свята. Ми вдячні департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА за відзначення і нашого внеску в організацію проведення цієї гри. Цьорічна скарбничка поповнилася 27 грамотою.

05.06.2014р.

Думаю, що нашим малятам-дошкільнятам, як і всім учням та працівникам школи, пощастило: варто тільки вийти надвір, щоб опинитися в мальовничому куточку нашого Струсова. Саме тому дітки дуже люблять прогулянки, ігри на свіжому повітрі. Вони охоче фотографуються. Побігають, пограються, подихають свіжим повітрям перед обідом і денним відпочинком. Набирайтеся сили, ростіть усім на радість, наші любі малятка!

Сьогодні у Струсові стартував обласний етап військово-спортивної патріотичної гри. Вона проводиться з метою залучення учнівської та студентської молоді до участі у дитячо-юнацькій військово-спортивній патріотичній грі „Сокіл” („Джура”) Українського козацтва, систематичної пошуково-дослідницької, наукової діяльності з краєзнавства, розширення напрямів цієї роботи, удосконалення роботи із збереження, відновлення і примноження традицій та обрядів українського народу, виховання дітей та молоді на засадах сімейної народної козацької педагогіки, національних культур народів, що населяють Україну, поглиблення знань з історичного, географічного, літературного, етнографічного краєзнавства та оздоровлення учнів.

Нашій школі було доручено оформити сцену для урочистого відкриття даної гри та забезпечити музичний супровід. Приємно було спостерігати урочистий парад команд із різних районів нашої області, окремі із яких мали чудовий зовнішній вигляд, гарно крокували. Упродовж трьох днів за визначеними завданнями програм гри “Джура” (молодша вікова група, 6-8 класи) змагатимуться 17 і гри “Сокіл”(старша вікова група, 10 клас) – 18 учнівських команд.

Слід відмітити високий професіоналізм педагогів Теребовлянського вищого училища культури , які відмінно підготували виступи їхніх колективів (директор – Виннічик М.І.). Чітко, майстерно, продумано кожен крок, кожну деталь урочистостей (Лугова Н.М. – автор сценарію, Николишин І.М. – головний хореограф). Виситуп мажореток, духового оркестру були злагодженими. Солістка Уляна Перхалюк виконала пісню “Я – українка”, яку супроводжувала хореографічна композиція. Чоловічий квінтет запропонував міні-композицію. Завдяки професіоналам Вищого училища культури відкриття були багатим, цікавим, емоційно насиченим. Я горджуся, що у нашому районному центрі є такий чудовий навчальний заклад.

01.06.2014р.

Сьогодні, у перший день літа, коли відзначається День захисту дітей, у нашій школі відбулась урочиста церемонія вручення атестатів. Не дивлячись на те, що уже третій день поспіль падає дощ, надворі похмуро і досить холодно, у школі тепло, затишно, весело. Випускний бал сьогодні у наших одинадцятикласників. Які вони красиві! Елегантні юнаки, чарівні дівчата – усі різні, але кожен по-своєму привабливий. З якою гордістю і захопленням спостерігають за ними батьки! Скільки теплих слів знайшли для них “шкільні батьки” – їх класні керівники: Питак О.В. та Шикірявий В.В. Молодші друзі: Шкіміра Ліна, Кокітко Зоряна, Вихованець Христина (9 клас), Слободян Микола (7 клас), Пашковська Мар’яна (10 клас) – подарували їм пісні у своєму виконанні.

Випускники потурбувалися про відпочинок своїх педагогів і вручили “путівки” в екзотичні місця нашої планети. Я отримала путівку в санаторій-профілакторій при Кембриджському університеті “за вміння зрозуміло подавати премудрості наук.” На згадку про себе подарували мультимедійний проектор. Адже вони знають, що жоден захід у нас не обходиться без презентації (до цього часу у школі був лише один проектор, який придбали педагоги три роки тому).

Щире слово молитви та привітання отримали випускники від настоятеля храму святого Миколая отця Михайла Рожаловського. Хочеться вірити, що все у них на життєвому шляху буде добре, що всі мрії обов’язково збудуться. Хай щастить Вам, любі діти!

31.05.2014р.

Переглянула альбом “Нехай здійсняться наші мрії”, подарований вчора на святі Останнього дзвінка випускниками школи. Хочу побажати Вам усім їх успішної реалізації. Пам’ятайте:

Мрія, записана на папері,
Запрограмована на здійснення.
Хай перед нею відчиняються усі двері,
Робіть усе необхідне для її успішного втілення.

31.05.2014р.

Уже третій рік поспіль у Зарваниці відбувається Проща інтернатних закладів, у якій ми беремо активну участь. Цього року близько 80 дітей, батьків та працівників школи відвідали Марійський духовний центр. Від нашої школи прохання до Матері Божої, як і попередніх років, читав Голіят Іван. Випускниця 9 класу Вихованець Христина (керівник – Бавдис А.Й.) чудово виконала пісню “Моя Україна”, а дівчата хореографічної студії “Мальви” (керівник – Лавренюк Н.Я.) створили своїм танцем дуже гарну барвисту картинку. Ми відчували гордість за своїх вихованців, які успішно виступили на Прощі.

Знаємо, що спільна молитва допоможе вистояти нашій рідній Україні у цей надзвичайно важкий період у її житті. Україна є українською, бо має народ, який по-новому ставиться до всього, що відбувається; народ, який у більшості своїй прагне жити за європейськими стандартами. Як би не старалися наші вороги, їм не вдасться нас поставити на коліна, знищити. МИ, УКРАЇНЦІ, БУЛИ, Є І БУДЕМО!

30.05.2014р.

Свято, якого чекають усі: і діти, і дорослі – сьогодні відбулося. Останній дзвінок радісно сповістив, що настали літні канікули – пора відпочинку… Квітка-семицвітка “перенесла” дорогих одинадцятикласників у перший, четвертий, дев’ятий класи, коли вони були також випускниками, але ще не такими поважними, як сьогодні. Напутні слова директора школи Кирилюка В.М., настоятеля храму святого Миколая отця Михайла Рожаловського, сільського голови Бойка Р.Б., голови Ради школи Скасків І.Б., класного керівника 11-Б класу Шикірявого В.В. були щирими, теплими. Одинадцятикласники залишили на згадку про себе альбом “Нехай здійсняться наші мрії”, у якому розмістили свої фото та записали найзаповітніші мрії. Дай Боже, щоб усі вони здійснилися.

Бажаю всім, щоб збулися надії,
Нехай реальними стають всі наші мрії!
Носімо в серці віру щиру.
Бажаю нам у рідній УКРАЇНІ  ЩАСТЯ  Й  МИРУ!

Хочеться відзначити дуже цікавий задум Брантюк М.Г., відмінно реалізований учнями під керівництвом їх наставників. Не можу не відмітити гарні декорації, які створюють талановиті наші виховательки: Наталія Володимирівна та Марія Михайлівна. Свято, як і завжди, було ЧУДОВИМ!

Випускний у дошкільнят

Окрім свята Останнього дзвоника, у школі сьогодні провели випускний у дошкільній групі. У нашій різновіковій групі лише четверо дітей, котрі наступного навчального року сядуть за шкільні парти. Гарно продумала захід вихователька Струтинська Л.М., яка за короткий час своєї роботи із дітьми та іншими педагогами зуміла підготувати хороший виступ дітей. Роль мудрої Сови успішно зіграла вихователька Архитка М.Р. Учениця 7 класу Тернопільська Наталія та дошкільнята виконали танок із своїми улюбленими іграшками. Випускники отримали в урочистій обстановці дипломи найкращих майбутніх школярів та невеличкі подарунки від адміністрації школи. Із словом подяки від батьків виступила Курилів Л.Г.

Бажаємо нашим наймолодшим вихованцям міцного здоров’ячка, мирного безхмарного неба над голівками, багато радості у житті. Хай усі їх рожеві мрії збудуться! Найкращих побажань і їх наставникам, котрі дарують  діткам свою любов, знання і вміння. Щиро дякуємо батькам, які обрали наш заклад, тісно співпрацюють із педагогами школи. Хай Вас завжди супроводжує тільки добро!

24.05.2014р.

На загальношкільній лінійці ми провели урочисте нагородження учасників Всеукраїнської гри “Соняшник”. Учні нашого закладу вперше взяли у ній участь. Хочеться відмітити масовість – 76 учасників! Дипломи Всеукраїнського рівня отримало 5 учасників (7%): Брикайло Анна, Козак Віталіна, Дзвінка Віта (1 клас), Романюк Анастасія (7 клас), Вихованець Надія (11-А клас). Дипломи Регіонального рівня отримало 36 учасників (47%), сертифікати учасника – 35 школярів (46%).

Координаторами гри у школі були наступні педагоги: Китинська О.П., Стельмах Л.М., Лавринів Л.В., Курилів Л.Г., Заверуха К.В., Пашковська Н.В., Марцинюк Т.В. і я. Усі ми отримали сертифікати координаторів гри.

Сподіваємось, що наступного року ще більша кількість учнів нашої школи візьме участь у цій грі і результати будуть ще кращими. Адже ми – українці, які люблять свою рідну землю, народ, мову, культуру.

22.05.2014р.

Тернопільський обласний благодійний фонд “Майбутнє сиріт” сьогодні, 22.05.2014р., подарував нашій школі 18 комп’ютерів, які суттєво зміцнять матеріально-технічну базу навчального закладу. Завдяки цьому ми зможемо створити другий комп’ютерний клас. Наступного навчального року зможу в одному із них проводити уроки.

21.05.2014р.

Над Україною моєю дорогою
Сміється сонце, щирим сміхом гріє.
Маївки час, ми знов перед Тобою,
Опіко наша, Матінко Маріє.

Сьогодні, за традицією, наш духовний наставник – настоятель Струсівського храму св. Миколая отець Михайло Рожаловський – відслужив маївку біля нашої каплички Матері Божої. Маївка церковна – це таїна людської, земної любові до Матінки Божої, котра є  щоденною, безнастанною. У травні, коли після зимового холоду та негоди оживає і зацвітає вся  наша природа, розквітає також і людська душа у побожності та із вдячністю лине до храму, молитовно з’єднується з нашою Пресвятою Матір’ю і Царицею Небесною. ВІРИМО, що наша спільна молитва допоможе усьому українському народові, рідній Україні-неньці  здобути омріяне щастя на СВОЇЙ  ЗЕМЛІ.

16.05.2014р.

Чудове свято Букварика відбулось сьогодні у нашій школі. Учителька першого класу Китинська О.П. створила дуже гарний сценарій, який успішно втілили її чарівні першокласниці, їх шефи – учні 5 класу (Огірок Володимир, Китинська Ольга, Гордєєва Анастасія, Малечко Анастасія, Нагачівський Артур, Подольська Христина, Небесьо Ольга, Тернопільська Марія). Роль циганки майстерно виконала Китинська Ольга; кішки – Гордєєва Анастасія, яка, до речі, сьогодні вперше співала сольну пісню (має цікавий низький голос). Чудово зіграла роль царівни Несміяни учениця 4 класу Стельмах Христина. Дуже гарним був і Букварик – учень 3 класу Ірха Артур. Дует розбійників (шестикласниця Анастасія Скасків, восьмикласник Максим Скасків) також усім сподобався.

Було багато пісень і танців. Панувала дуже привітна атмосфера справжнього свята. Навіть наших дошкільнят залучили – вони разом із учасниками та іншими гостями виконали танець маленьких каченят. Щиро дякуємо усім, хто допоміг Олені Петрівні втілити її задум. МОЛОДЦІ! Чудовий захід!

11.05.2014р. Зі святом, любі матусі!

Сьогодні у нашому мальовничому Струсові відбулось загальносільське свято, присвячене Дню Матері. Першими його відкрили вихованці дитячого садка; потім виступили школярі і педагоги Струсівської ЗОШ ім. С.Будного.

Фінальний блок концертної програми був підготовлений нашою школою. Чудовий задум заступника директора з виховної роботи Брантюк М.Г. успішно реалізували усі учасники художньої самодіяльності нашої школи (а це близько 60-ти дітей і дорослих!) Розпочали наше дійство піснею “Пливе кача”, яку майстерно виконало тріо педагогів у складі Бігуна В.В., Ванюсів Н.О., Бавдис А.Й. Дуже приємно було почути пісні у виконанні наших талановитих випускників: Андрія Липка та Надії Куліковської, які свої таланти зуміли розвинути у нашому закладі. Гарно виконала танцювальну композицію “Пробудження весни” Огірок Катерина; цікаво прозвучала пісня у виконанні Слободяна Миколи. Гарними були усі міні-сценки, які склали основу нашої літературно-музичної композиції: розмова України-матері (Бурега О.С.) із своїм молодим громадянином (Олексій Чабан); матері (Стельмах Л.М.) із сином (Назар Стельмах); жінки-бабусі (Ткачук В.О.) із онукою (Христина Подольська); українки (Ярина Габрих) та українця (Дмитро Піхота); українки і Тараса Шевченка (Кирилюк В.М.). Веселим моментом був виступ наших дошкільнят, котрі емоційно виконали запальний танок.

“Не за себе боюсь, не за себе молюсь, а за тебе, Вкраїно, молюся”, – цими словами учительський ансамбль (Стельмах Л.М., Куліковська О.М., Бурега О.С., Ванюсів Н.О., Бавдис А.Й., Ваньо О.В., Лавринів Л.В., Лавренюк Н.Я.) завершив пісню про любов українців до своєї рідної землі. Дуже сильним був і фінал свята: пісню про Україну виконала Вихованець Христина, а дівчата із трьох вікових груп хореографічної студії “Мальви” – танець.

Усі учасники свята старалися вкласти душу у свої виступи, саме тому все вдалося. Традиційно було використано мультимедійну презентацію, яка підсилила ефект дійства (автором є педагог-організатор Кокітко І.С.).

Дійство показало активну громадянську позицію усіх його учасників, засвідчило їх любов до рідної України-матері.

Дякуємо усім учасникам свята (школярам та педагогам), заступнику директора з виховної роботи Брантюк М.Г., учительці музичного мистецтва Бавдис А.Й., керівнику хореографічної студії “Мальви” Лавренюк Н.Я., відповідальному за музичне оформлення заходу Годованцю Ю.Г.; нашому випускнику Станьку Андрію, який провів відеозйомку свята. Сподіваємось незабаром переглянути створений відеофільм на нашому сайті та сайті села.

 Бажаємо  усім і надалі успішно реалізовувати усі творчі задуми!

29.04.2014 року у школі відбулось свято, присвячене Всесвітньому дню танцю. Це творчий звіт хореографічної студії “Мальви” (керівник – Лавренюк Н.Я.). Ведучі (Габрих Ярина та Лабівська Вероніка) коротко розповіли історію виникнення даного свята, наголосили на тому, що танець і пісня є нерозлучними. Саме тому першим на сцену запросили нашого соліста, переможця першого шкільного Х-фактора – учня 7 класу Слободяна Миколу (керівник – Бавдис А.Й.).

Танцювальну програму відкрили наші наймолодші артисти – дошкільнята, яких усі зустріли бурхливими оплесками, а після виступу зал скандував: “Молодці!”. Їх щирість, емоційність усім припали до душі.

У концертній програмі були найрізноманітніші танці: гаряча самба та композиція “Пробудження весни” у виконанні Огірок Катерини, жартівливий народний танок від 6-класників, танцювальна композиція від однадцятикласників Брикайло Каріни та Букси Андрія; спортивний танець дівчат 7, 8 та 10 класів; жартівливий танець “Вареники” у виконанні учнів 2 і 3-го класів; гуцульський танок від  дівчат 4 і 5 класів; східний танець від 7-класниць.

Кокітко Зоряна чудово виконала пісню “Весна”. Фіналом була музично-хореографічна композиція “Україна” (солістка – Вихованець Христина).

У кінці на всіх присутніх чекав сюрприз від одинадцятикласника Шегди Дениса, який нещодавно повернувся із лікування. Він подарував усім присутнім свій танець, у нагороду отримав бурхливі оплески вдячних глядачів.

Свято відбулося. Воно вдалося. Попереду – важка й клопітка робота. Адже усім танцюристам необхідно щоденно шліфувати  танцювальні рухи, щоб виступати злагоджено, цікаво. Бажаємо їм усім наполегливості, успішної реалізації творчих задумів керівника студії Лавренюк Н.Я.

Учасники свята 29.04.2014р.

Я сьогодні вперше виконувала роль оператора відеозйомки, використавши подаровану випускниками минулого року  відеокамеру. Мені сподобалось! 

28.04.2014р. Сьогодні учителька біології Паращук М.Р. та учні 9 класу проведели екологічну стежку “Стежками Струсівської закутини”. У ній взяли участь учні 7-8 класів, учителька географії Зелінська Л.В., соціальний педагог Коваль Ю.М. і я. Маршрут протягнувся від шкільного подвір’я до греко-католицької церкви; на зупинках школярі розповідали цікаві факти з історії нашого краю, переповідали існуючі перекази та легенди, розповідали про рослинний світ тощо. Я виконувала ще й функцію одного із фотографів. Дивлячись в обєктив фотоапарату, помітила, як виріс нас ліс, “що стоїть немов сторожа”. Наче Карпати! Ось так живемо серед краси, часто її не помічаючи. Втомлені, але задоволені, ми повернулися до рідного інтернату. Дякуємо організаторам даного екологічного походу.

25.04.2014р. Сьогодні ми провели День ЦЗ у школі, присвятивши його річниці аварії на Чорнобильській АЕС. На засіданні штабу ЦЗ керівний і командно-начальницький склад прозвітував про проведену роботу, уточнив завдання Дня ЦЗ. Після цього була проведена екстрена евакуація усього особового складу закладу. Начальник ЦЗ школи Кирилюк В.М. розповів на загальному зборі про важливість дотримання правил безпечної поведінки; проаналізував окремі недоліки, допущені під час евакуації тощо.

Перед усім особовим складом закладу були проведені показові тренування із загальної фізичної та стройової підготовки (керівник – Станько А.О.), надання медичної допомоги умовно потерпілим (керівник – Федик А.В.).

Учителька суспільних дисциплін Подольська Г.В. пригадала усім присутнім про трагедію, котра трапилася в Чорнобилі 28 років тому. Вона навела цікаві статистичні дані про результати, масштаб даної катастрофи.

Агітбригада гуртка “Планета здоров’я” виступила із літературно-музичною композицією, яку створили заступник директора з виховної роботи Брантюк М.Г. та керівник даного гуртка Федик А.В. Ми, глядачі, із захопленням переглянули запропоновану програму, чудово виконану такими дівчатами: Тернопільською Наталією, Мальвічко Ельвірою (7 клас), Кокітко Зоряною, Огірок Катериною, Тарнопільською Наталією,  Вихованець Христиною, Драбик Марією (9 клас). Емоційний і довершений виступ, який пропагує здоровий спосіб життя, дуже усім сподобався. У кінці уся школа скандувала нашим дівчатам: “Молодці!!!” (і це, як на мене, – найкраще журі!). Справді, молодці і вони, і їх наставники.

 Дивлячись на цих красививих, емоційних, підтягнутих дівчат, які пропагують здоровий спосіб життя, хочеться дотримуватись усіх правил, щоб бути здоровим. А поняття здоров’я має аж чотири складових! Бажаю усім бути абсолютно здоровими!!!

22.04.2014р. Ходила з дітьми до парку. Дала завдання провести спостереження, уважно розглядати все довкола, занотувати якісь речення чи словосполучення до записників. Мої семикласники потішили гарними спостереженнями. Напишу їх на сторінці учнівської творчості. Пропоную фотогалерею наших екскурсій. 

21.04.2014р. Сьогодні привітали односельчан-парафіян греко-католицької церкви. Нам приємно нести людям радість, вітальне слово і пісню. Щиро дякуємо за їх увагу та добре слово подяки отця Теодора. Христос Воскрес!

20.04.2014р. Христос Воскрес! Світле Христове воскресіння настало, а з ним прийшла надія на велике восресіння нашої України та рідного народу. Як зимовий холод зникає, так нехай навіки зникне зло, яке є ще, на жаль, на нашій Батьківщині.

Ми привітали сьогодні своїх односельчан із цим великим святом, виступивши біля православної церкви св. Миколая у Струсові: 

Живіть в добрі, односельчани,
Щоб лід гріха навіки скрес,
І Божа Ласка хай Вам буде!
Христос Воскрес! Воістину воскрес!

17.04.2014р. Сьогодні пройшла атестацію в ТОКІППО і як учителька, і як заступник директора з навчально-виховної роботи.  УРА!

15.04.2014р.

На сайті Марії Баліцької прочитала ось ці слова:Майдан – це наш вхід до Єрусалиму!

Ми бачили славу, досвідчили страждання і зрозуміли силу жертви. І знаємо, що випробування триватимуть.
Але це ще не все.
Наша революція – духовна, особиста, національна – це процес.
Велич попереду, і до неї ми можемо прийти лише разом з Христом.
Звитягу побачимо у величі й гідності Воскресіння, яке є найбільшою і фундаментальною перемогою – над смертю і гріхом.
Не бійтеся!
Христос уже переміг.
І наша перемога в Ньому.
Блаженніший Святослав (Шевчук)”

13.04.2014р.

Вітаємо з Вербною неділею

Неділя квітна до нас в гості завітала!
У час, коли в зелені шати одіваються ліси,
Розцвіла верба,щоб ми Ісуса зустрічали
Із побажаннями любові та краси!

І ласка Божа нас торкнеться неодмінно,
Благословить Господь нам неньку Україну!
Щоб ми у радості та щасті довго жили,
Нам Матір Божа дасть усім здоров’я й сили!

11.04.2014р. Учителька основ християнської етики Ванюсів Н.О. провела чудовий захід, який став заключним акордом тижня духовності “З молитвою наодинці”.  Наскільки добре продуманий сценарій, настільки й чудова його реалізація. Кожна дитина перепустила через душу те, що говорила, що співала. Та найбільше усіх вразив учень 11-Б класу Гончарук Петро, який так увійшов у роль, що реально зронив сльозу. Ми, глядачі, плакали також. Це вражає. Щиро дякую усім школярам-учасникам та чудовій учительці; бажаю, щоб джерело творчості не переставало пульсувати. 

Сьогодні, 07.04.2014р., ми із моїми 7-класниками відвідали музей Степана Будного. Багато із них уже не вперше там побували, але уважно слухали розповідь, оглянули експозицію. Запросили до себе в гості, у нашу кімнату-музей народознавства “Спадщина”. Серед цих дітей є основна частина екскурсоводів. 

Сьогодні, 03.04.2014р., нарешті мої десятикласники “ожили”. Урок пролетів у цікавих дискусіях на основі драми-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня”. Творчі групи школярів підготували презентації, які зробили їх виступи цікавішими і змістовнішими. Я почуваюся щасливою, бо відчуваю, що такими будуть й надалі усі уроки. 

Когось, мабуть, здивує, що аж тепер стався цей прогрес. Справа в тому, що цей клас я взяла у грудні 2013 року. Не можу сказати, що поганими були наші уроки, але я відчувала себе не зовсім комфортно. Адже, як правило, мої школярі-десятикласники уже є дорослими людьми, які вільно й гарно висловлюються, не бояться цього робити. Та сьогодні на уроці я відчувала якусь надзвичайну легкість у нашому спілкуванні. А в кінці уроку ми констатували той факт, що це було щось інше, ніж завжди. Я дуже-дуже рада!!!

______________________________________________________________________________

01.04.2014р.

В цей день потрібно жартувати,

І людей усіх вітати!
Адже сенс у цьому є:
Хто жартує – той живе!

Нехай добрий гумор ніколи нас не покидає!

_______________________________________________________________________________

40 днів від загибелі ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ. Герої не вмирають! Вмирають вороги!

Небесна Сотня заступа на вічну варту –
Герої, що повстали за Свободу,
Дивляться на нас, чого ми варті,
Чи не коротка пам’ять у народу…

Переглянути відео можна тут (клікніть  на посилання). 

http://www.youtube.com/watch?v=UUnuQ998Gq8

_______________________________________________________________________________

Сьогодні, 26.03.2014р, на районному методичному об’єднанні вчителів української мови і літератури відбулась надзвичайна зустріч із чудовою жінкою – поетесою Марією Баліцькою. Я вражена насамперед її відкритістю, щирістю, емоційністю, непересічним талантом. Чудова жінка! Я в захопленні! Придбала її збірочку “Душа бджоли”, а книгу “Татові” (колективна робота 100 авторів Тернопілля) вона подарувала моєму синові. Людина така щира, що не може не захоплювати! Хочу опублікувати її звернення до читачів, яке розпочинає придбану мною збірочку:Марія Баліцька читає свої твори

Має Бджола філософію власну –
Бачити Світ лиш у барвах прекрасних.
Кожна Бджола успадковує Дар:
Торкатися Квітки, що має Нектар.
Бджола час не гає на пустоцвіти…
…Учімося в Бджілки довкіллю радіти.

Сьогодні, 24.03.2014р., відбулась педагогічна рада-ділова гра “Я роблю так…” Я, чесно кажучи, дуже хвилювалася. Хоча зроблено багато, і досягнень достатньо, але необхідно усі напрацювання об’єднати в одній презентації, яку донести до аудиторії максимально за 10 хвилин. Рада, що люди забули про час. Це значить, що їм було цікаво слухати і дивитися. Думаю, це є дуже важливо. Хоча й у час я, мабуть, також менш-більш вклалася. 

Сьогодні, 20.03.2014р., відвідала відкритий урок української мови в 11-А класі (учителька Заверуха К.В.). Три групи школярів захищали підготовлені ними проекти: “Моя країна – Україна”, “Шевченко і Майдан”, “Герої Небесної Сотні”. Я в захопленні від усього почутого і побаченого на уроці. Мене вразив авторський вірш Люби Флисак, відеоролик І групи дівчат, у якому вони читають вірш “Любіть Україну” В.Сосюри та інші матеріали кожної групи.

Рада успіхам молодшої колеги, яка помітно професійно зростає. Та ще більше радію з того, якими патріотами є наші діти. Ні, вони жити на колінах не будуть! А це значить, що Україна буде по-справжньому вільною демократичною країною.

Катерино Валеріївно, дякую Вам за цю ідею та її успішну реалізацію. Дорогі діти, щире спасибі Вам за те, що ВИ ТАКІ! Успіхів Вам в усіх справах! Обов’язково проведіть повторно це для усіх учнів школи.

Сьогодні, 16.03.2014р., наші вихованці взяли участь у районному конкурсі вокально-хорового співу “Свою Україну любіть!” Вихованець Христина (9 клас), Скасків Анастасія (6 клас), Скасків Максим (8 клас) – учасники даного конкурсу. Хочу привітати їх із успішним виступом. Дякую також і їх учительці Бавдис А.Й. за підготовку школярів до конкурсу. Щиро бажаю вам творчих успіхів та перемог у майбутньому!

Сьогодні, 13.03.2014р., побувала на заході у наших наймолодших вихованців-дошкільнят. Який помітний ріст у них відбувся! Добре пам’ятаю їх Свято осені, де більшість слів за дітей говорили вихователі. Сьогодні ж дітки майже годину виступали. Усе було дуже цікаво. Вони такі щирі, безпосередні, кумедні, цікаві! Так приємно було спостерігати за ними! 

Сьогодні, 09.03.2014р., на території нашої школи-інтернату, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, відбулись урочистості з нагоди 200-літнього ювілею нашого Пророка. Нам було дуже приємно стояти біля підніжжя пам’ятника разом із славною Струсівською заслуженою самодіяльною капелою бандуристів “Кобзар”.  Спершу отець Михайло Рожаловський відслужив панахиду, окропив свяченою водою монумент. У своєму урочистому слові наголосив на тому, яким актуальним є Тарасове слово у сьогоднішні дні, коли Україна виборює свою справжню незалежність. Висловив впевненість у тому, що ми, українці, здобудемо цю омріяну волю. Після цього учні та працівники нашої школи виступили із літературно-музичною композицією. Я дуже хвилювалася. Адже це моє творіння. Я її написала в ніч із 25 на 26 лютого 2014 року. У ній переплелось і наше минуле, і сьогодення. Використала цитати із Шевченкових творів, кілька строф із віршів Івана Драча та Людмили Яцури, а решта – своє. Для підсилення її звучання та емоційного впливу на слухачів створила музичне оформлення.  Дуже гарно виконав пісні вчитель інформатики Бігун В.В., дует у складі Ванюсів Н.О. та Бавдис А.Й. Хорошим заключним акордом був виступ жіночого ансамблю педагогів нашої школи. Усе вдалося на славу! Про це нам сказали і капеляни, і наші глядачі. Капела бандуристів, як і завжди, чудово виконала пісні на слова Шевченка, а після заключного слова сільського голови Бойка Р.Б. усі присутні заспівали гімн України. Наш мітинг засвідчив: дух у народу нашого сильний. Ми на своїй рідній землі, а тому перемога буде нашою. Ніякі окупанти не зможуть поставити українців на коліна. Адже нас веде Кобзареве віще слово:

Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава,
І воля Святая!

Люди розійшлися, у душах понесли вогники любові до Шевченка, рідної України. Біля підніжжя пам’ятника залишилися живі жовто-блакитні квіти, принесені педагогами нашого закладу, як свідчення людської шани до нашого Пророка; як свідчення народження справжньої української нації.

06.03.2014р.

Сьогодні взяла участь у районному семінарі заступників директорів з навчально-виховної роботи, який проходив на базі  Хмелівської  ЗОШ І-ІІ ступенів. Відвідала інтегрований урок з української літератури та основ християнської етики у 8 класі “Розкриття Божих заповідей на основі оповідання М.Коцюбинського “Що записано в книгу життя?” Його епіграфом були слова Ліни Костенко: “В життя приходиш чистий і красивий. З життя ідеш заморений і сивий”. Учителька української мови та літератури Бакалець О.І. та вчителька основ християнської етики Панич М.Р. провели дуже цікавий, наповнений різноманітними формами роботи урок. Діти злагоджено працювали. Були використані мультимедійні засоби. За 45 хвилин встигли зробити надзвичайно багато.

Та для мене найголовнішим є те, чи присутня душа на уроці. Чи вміють вчителі проникливо доносити те, про що говорять. Чи зачіпає це людей, які їх слухають. Хочу відмітити уміння учительки Панич М.Р. висловлюватися так, щоб її слово проникало в душу. Мене, зокрема, пройняло. Саме тому я вирішила про це написати.

Обидві вчительки та їх учні добре справилися із поставленими на урок завданнями.

Слово подяки Цей блог появився завдяки талановитому учневі нашої школи. Андрійко Станько постійно співпрацює із нами на шкільному сайті. У мене не виникало питання, до кого звернутися із проханням створити особистий блог. Більше того – я не сумнівалася в тому, що цей юнак не відмовить у послузі. Саме тому хочу щиро подякувати йому за готовність прийти на допомогу в будь-яку хвилину. Радію з того, що він таким став і завдяки тому, що навчався у нашому закладі. Хай щастить у житті на зустрічі із хорошими людьми. Бажаю реалізувати усі творчі задуми. Я, у свою чергу, також готова допомагати втілювати в життя  наші ідеї. Впевнена, що уже весною ми зможемо запропонувати нові проекти на розгляд гостей наших  сайтів та блогів. 

5 comments

  1. Велике дякую за слова підтримки, Оксано Степанівно. Мені дуже приємно чути такі слова в свою адресу. Дякую, що ніколи не забуваєте і так емоційно підтримуєте у всіх починаннях і перемогах. Дякуюююююю!!!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *